Kad lopta neće u mrežu…

U drugom kolu jesenjeg prvenstva Treće lige – Istok, futsaleri Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015” poraženi su na svom parketu od novajlije u ligi, Rosulje iz Vlasotinca sa 3:4.

Aleksinčani su se lavovski borili i dali sve od sebe, ali je sreća bila na stani gostiju. U samom finišu utakmice, dve sekunde pre kraja, pri rezultatu 3:3, gosti su postigli gol i osvojili ceo plen.

− Tokom cele utakmice smo bili bolji, ali smo promašili mnogo šansi, naročito u drugom delu meča. Tresle su se stative i prečke, igrali smo tokom većeg dela meča na polovini gostiju, međutim lopta nije htela u gol − kaže za naš portal Leonardo Matić, predsednik KMF „Aleksinac 2015”. – U poslednjim sekundama prvog poluvremena primili smo gol, a četiri minuta pre kraja, kada su gosti vodili sa 1:3, krenuli smo na sve ili ništa i uspeli da poravnamo rezultat. Ali, nekoliko sekundi pre samog kraja primili smo gol i izgubili utakmicu − dodaje Matić.

U naredna dva kola Aleksinčani će igrati u gostima, najpre u Paraćinu protiv Progresa, a zatim će im u Bujanovcu rival biti BSK.

„ALEKSINAC 2015” – ROSULJA 3:4 (0:1)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Oliver Nikolić, Ninoslav Stanković (obojica iz Niša). Strelci: 0:1 S. Stojanović u 20, 1:1 Petrović u 25, 1:2 Milutinović u 31, 1:3 Vidojević u 35, 2:3 Petrović u 37, 3:3 Ristić u 39, 3:4 Jovanović u 40. minutu. Žuti kartoni: Jezdić („Aleksinac 2015”), N. Stojanović (Rosulja).

„ALEKSINAC 2015”: PETKOVIĆ, JEZDIĆ, DABARČIĆ, ŽIVIĆ, PETROVIĆ, Bobičić, R. Stojanović, Ristić, Stojković, Tasić, Stevanović.

ROSULJA: D. STOJANOVIĆ, N. STOJANOVIĆ, S. STOJANOVIĆ, VIDOJEVIĆ, STANKOVIĆ, Milutinović, Anđelković, Jovanović, Ilić, A. Stojiljković, M. Stojiljković, Mitić.

Startovalo 12 timova

Osim „Aleksinca 2015”, ove godine u Trećoj futsal ligi – Istok takmiči se još 11 timova. To su: Gvozdeni puk, „Radnički 2010” i Akademac iz Niša, Pirot i Pirgos iz Pirota, Prokuplje, Rosulja iz Vlasotinca, Progres iz Paraćina, „Timok 2013” iz Zaječara, Bele Crkve iz Kuršumlije i BSK iz Bujanovca.

Poraz Brđanke

Futsaleri aleksinačke Brđanke, u okviru drugog kola Regionalne lige – grupa Sever, gostovali su ekipi sokobanjskog Ozrena. Iako je na poluvremenu bilo nerešeno 2:2, Aleksinčani su na kraju poraženi sa 8:3.