Još tri boda za Žitkovčane, remi Napretka u komšiluku

Tokom minulog vikenda odigrano je drugo kolo Zone Centar.

Na svom stadionu u Žitkovcu, fudbaleri Morave, predvođeni trenerskim dvojcem Zemljak – Belić, zabeležili su i drugu pobedu u novom prvenstvu Zone Centar. Sa 4:0 ubedljivo su savladali solidnu ekipu OFK Niša.

FK Morava Žitkovac

U finišu prvog poluvremena, u 40. minutu, mrežu Nišlija načeo je Slobodan Janković.  I u drugom delu, Žitkovčani su apsolutno dominirali. U 58. minutu Dušan Lazarević je sa 35 metara uputio jak i precizan udarac u sam ugao i zatresao mrežu. Bio je to pravi evrogol koji je oduševio gledaoce. Na 3:0 povisio je Dušan Velinov u 70. minutu, a konačan rezultat u finišu meča postavio je „rezervista” Martin Ristić koji je iskoristio odbijenu loptu i savladao golmana gostiju Ilića.

Naš drugi zonaš, OFK Napredak, igrao je komšijski derbi u Ražnju protiv Bukovika. Već u prvom minutu Aleksinčani su imali priliku ali je Amir Zeka promašio. U drugom poluvremenu Aleksinčani su nastavili da atakuju na gol Ražanjaca koji su pokušavali da učine nešto više iz kontranapada. Ipak, ni jedni ni drugi do kraja meča nisu uspeli da zatresu mrežu.

OFK Napredak 1929 (foto iz arhive)

Junak utakmice je golman Bukovika koji je zbog odličnih intervencija glavni „krivac” što je komšijski derbi završen bez golova – 0:0.

Niš: OFK Sinđelić – Naša krila 4:0,
Gornji Matejevac: Jedinstvo – Svrljig 0:1,
Malošište: Malošište – Pukovac 3:0,
Niš: Delijski vis – Mladost (Medoševac) 2:5,
Jelašnica: Rudar − Mladost (Batušinac) 2:3, i
Niš: Palilulac – Orljane 2:2.

Posle dva odigrana kola, na čelnoj poziciji su OFK Sinđelić, Morava i Svrljig sa maksimalnim učinkom od po šest bodova.

Fotografije: Mihajlo Ilić