Још три бода за Житковчане, реми Напретка у комшилуку

Током минулог викенда одиграно је друго коло Зоне Центар.

На свом стадиону у Житковцу, фудбалери Мораве, предвођени тренерским двојцем Земљак – Белић, забележили су и другу победу у новом првенству Зоне Центар. Са 4:0 убедљиво су савладали солидну екипу ОФК Ниша.

ФК Морава Житковац

У финишу првог полувремена, у 40. минуту, мрежу Нишлија начео је Слободан Јанковић.  И у другом делу, Житковчани су апсолутно доминирали. У 58. минуту Душан Лазаревић је са 35 метара упутио јак и прецизан ударац у сам угао и затресао мрежу. Био је то прави еврогол који је одушевио гледаоце. На 3:0 повисио је Душан Велинов у 70. минуту, а коначан резултат у финишу меча поставио је „резервиста” Мартин Ристић који је искористио одбијену лопту и савладао голмана гостију Илића.

Наш други зонаш, ОФК Напредак, играо је комшијски дерби у Ражњу против Буковика. Већ у првом минуту Алексинчани су имали прилику али је Амир Зека промашио. У другом полувремену Алексинчани су наставили да атакују на гол Ражањаца који су покушавали да учине нешто више из контранапада. Ипак, ни једни ни други до краја меча нису успели да затресу мрежу.

ОФК Напредак 1929 (фото из архиве)

Јунак утакмице је голман Буковика који је због одличних интервенција главни „кривац” што је комшијски дерби завршен без голова – 0:0.