Još jedna smena na vrhu: Vitoševčani prvi!

U 12. kolu Opštinske lige nešto slabija efikasnost strelaca; na šest mečeva pala su 23 gola, u proseku 3,8 po utakmica.

Najviše pogodaka bilo je u Žitkovcu na utakmici Mladost 1955 iz Moravca i Polet iz Vitoševca. Slavili su gosti sa 3:5.

I u Bobovištu ceo plen odneli su gosti, Jedinstvo – Rudar 2016 sa Aleksinačkog Rudnika 0:1. Pogodak za tri boda postigao je Ostoja Lazić. On je u 79. minutu iz slobodnog udarca sa 25 metara uputio silovit i precizan udarac i savladao golmana Petrovića. Na ovoj utakmici sudija Slađan Marković pokazao je 11 žutih kartona – pet domaćim igračima i šest gostima.

U Kraljevu Kraljevo – Borac iz Trnjana 4:3. Bila je to kvalitetna i borbena utakmica, sa dosta preokreta.

U Tešici podela plena: Jastrebac 2022 iz Suhotna – Crvena zvezda iz Gornjeg Ljubeša 1:1. Gosti su poveli u 10. minutu pogotkom Anđelinkovića, a osam minuta kasnije izjednačio je Marko Novković.

Istim rezultatom zaršena je i utakmica u Rutevcu između istoimene ekipe i Vukašinovca. I ovde su gosti su gosti prvi stigli do prednosti; Živković je u 36. minutu savladao Nikolu Zdravkovića, rezultat je poravnao Miloš Zdravković u 57. minutu.

U Gornjoj Peščanici prva pobeda Ratara u ovoj polusezoni, Ratar – OFK Sloga iz Dobrujevca 2:1. Prvo poluvreme Ratar je rešio u svoju korist rezultatom 2:0, gosti su snanjili pogotkom iz penala u 70. minutu. Gosti su u drugom poluvremenu igrali sa igračem manje jer je u pauzi Stefan Matić dobio crveni karton.

Slobodan je bio Škriljac.

Posle ovog kola došlo je do promena na čelu tabele. Lidersku poziciju preuzeo je Polet iz Vitoševca sa 28 bodova. Sa bodom manje na drugom mestu je Škriljac, dok treću poziciju zauzima Rudar 2016 sa 26 bodova. Dalje slede: Kraljevo na četrtom mestu sa 21 bodom, Borac je peti sa 17 bodova, Jedinstvo je šesto sa 16, sa bodom manje Jastrebac 2022 je sedmi, Vukašinovac na osmoj poziciji ima 14 bodova, sa po 11 bodova OFK Sloga i Mladost 1955 su na devetom, odnosno 10. mestu. Crvena zvezda je 11. sa  devet, a na 12. i 13. poziciji sa po pet bodova su Ratar i Rutevac.

MLADOST 1955 – POLET 3:5 (2:3)

Stadion Morave, Žitkovac. Sudija: Ivan Jovanović. Strelci: 1:0 Ristić u 1, 1:1 Malović u 21, 1:2 Čekrlić u 23, 1:3 Radisavljević u 35, 2:3 Trifunović u 44, 2:4 Čekrlić u 65, 3:4 Milojević u 72, 3:5 Živković (iz penala) u 75. minutu. Žuti kartoni: Pejković, Stević (Mladost 1955), Malović (Polet).

MLADOST 1955: Miladinović, Pejković, Stević, Kostić (od 46. Didić), Smiljković (od 69. Jović), Ristić, Stanojković, Trifunović (od 46. Živković), Petrović (od 69. Milošević), Jevtić (od 32. Grujić), Milojević.

POLET: Veljković, Rajić, Đorđević, Radisavljvić (od 60. Kadrić), Savić, Živković, Gajić (od 78. Lazić), Malović, Milovanović, Dinić (od 85. Veličković), Čekrlić.

JEDINSTVO – RUDAR 2016 0:1 (0:0)

Igralište u Bobovištu. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelac: 0:1 Lazić u 79. minutu. Žuti kartoni: S. Brzaković, Petrović, D. Đorđević, Ljubisavljević, Ranđelović (Jedinstvo), M. Zemljak, Durmišević, N. Miletić, P. Đorđević, Stojadinović, Stojanov (Rudar 2016).

JEDINSTVO: Petrović, Miljković, S. Brzaković, D. Đorđević, Adamov, Dragićević, Zorkić (od 75. I. Brzaković), Ranđelović, Ljubisavljević, Stefanović, Ljubenović (od 55. Blagojević).

RUDAR 2016: Stojadinović, A. Đorđević (od 60. Dimitrijević), Miletić, Durmišević, Đurić, Jovanović, Milanović (od 46. Branković), M. Zemljak, P. Đorđević, Stojanov, Lazić.

KRALJEVO – BORAC 4:3 (1:1)

Igralište u Kraljevu. Sudija: Uroš Radosavljević. Strelci: 1:0 Radičević u 7, 1:1 Golubović u 11, 1:2 Martin Zlatanović u 49, 2:2 Rakić u 61, 3:2 Rakić u 83, 4:2 Gojković u 90, 4:3 Martin Zlatanović u 90. minutu. Žuti kartoni: Rakić (Kraljevo), Martin Zlatanović (Borac).

KRALJEVO: Stošić, Marinković, Jovčić (od 46. Petrović), Krstić, V. Stanković, Rakić, Lazić, P. Stanković, Radičević, Dimitrijević, Gojković.

BORAC: Grujić, Jovanović, Deletić, Pavić, Ilić, Martin Zlatanović, V. Stanković, Golubović, Petrović (od 55 A. Stanković), Miloš Zlatanović, Mihajlović.

JASTREBAC 2022 – CRVENA ZVEZDA 1:1(1:1)

Igralište u Tešici. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Vacić u 10, 1:1 Novković u 18. minutu.Žuti karton: Jovanović (Crvena zvezda).

JASTREBAC 2022: Petrović, Dinić, Ranđelović, Zdravković, Simić, Banković (od 39. J. Novković), A. Grujić, Cenić, Jović, V. Grujić, M. Novković (od 82. Antić).

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Živić, Išpanović, Savić, Stepanović, Milojević, Milošević, M. Todorović, Anđelinković, Vacić, Jovanović (od 50. Matić).

RUTEVAC – VUKAŠINOVAC 1:1 (0:1)

Igralište „Ratko Žunić”, Rutevac. Sudija: Miloš Pejčinović (Niš). Strelci: 0:1 Živković (iz penala) u 36, 1:1 M. Zdravković u 57. minutu. Žuti kartoni: Stojanović, Mitrović (Rutevac).

RUTEVAC: N. Zdravković, Grujić, M. Stanojević, Stojanović, Todorović, Petrović, Tomić, Mitrović, N. Stanković, M. Zdravković, B. Stanković.

VUKAŠINOVAC: Vidanović, Milenović, V. Milošević, Petrov, Stambolić, S. Milošević, Tomić, Živković, Miletić (od 46. Milojković), Mijailović (od 64. Blagojević), M. Stanojević.

RATAR – OFK SLOGA 2:1 (2:0)

Igralište u Gornjoj Peščanici. Sudija: Stefan Milićević. Strelci: 1:0 I. Prokić u 21, 2:0 Milanović u 33, 2:1 Jovanović (iz penala) u 70. minutu. Žuti kartoni: Stevanović, Mihajlović (Ratar), Jovanović, S. Matić, Radojković, Petrović, Ivanović (OFK Sloga). Crveni karton: S. Matić (OFK Sloga) na poluvremenu.

RATAR: Đekić, B. Stanković, Popović, Sentić, Zdravković, Milanović, A. Stanković, Stevanović, Mihajlović (od 75. Tomić), I. Prokić, Ivanišević.

OFK SLOGA: Milenković, S. Matić, Milošević, Radovanović (od 66. N. Petrović), F. Petrović, U. Matić, Radojković, Jovanović, Đorđević, Ivanović, Lazić.

Fotografije sa utakmice Mladost 1955 – Polet: Mihajlo Ilić.