Јастребови грабе ка врху

Сјајним играма кошаркаши алексиначког Јастреба крче пут ка вру табеле Друге регионалне лиге – Исток. У минулом колу изабраници тренера Голубовића играли су у Лесковцу и освојили цео плен; са 58:71 славили су против Плеј-офа.

− Забележили смо трећу победу у овој сезони и попели се на друго место на табели. Знали смо да смо квалитетнији тим, али смо морали да одиграмо добар меч и да потврдимо улогу фаворита − каже у разговору за наш портал председник клуба Марко Хабе. − Од првог минута играчи су били фокусирани на меч и упутства тренера спровођена су на терену. Контролисали смо скок под нашим кошем а било је и доста скокова у нападу. Сви играчи су улазили у игру и сви су се уписали у стрелце. Ипак, сматрам да је одлична игра у одбрани била пресудна. Домаћин се нити једног тренутка није предавао и константно су нам дисали за врат, утакмица је преломљена тек неколико минута пре краја − истиче Хабе.

У петом колу Јастреб ће угости екипу Сврљига која не крије амбиције за пласман у виши ранг. Биће то дерби сусрет који је на програму у суботу у Хали спортова од 19 сати.

Насловна фотографија: Званична Инстаграм страница КК Јастреб.