Iz Arilja tuce medalja

Na Prvenstvu Srbije u Arilju, koje je organizovala Srpska karate unija, takmičari Karate kluba Šumatovac iz Aleksinca osvojili su ukupno 12 medalja: četiri zlatne, šest srebrnih i dve bronzane, kao i sedam stimulativnih medalja u mlađim kategorijama. Na takmičenju je učestvovalo oko 450 takmičara iz 22 kluba.

U katama pojedinačno zlatom su se okitile Emina Mladenović (juniorke)i Irena Bošković (st. pionirke), srebro su zavredeli Stefan Stojanović (juniori) i HanaRanđelović (poletarke), a bronzu Nevena Grujić (st. kadetkinje). U katama ekipno kata tim „Šumatovac 1” (Nevena Grujić, Milica Milovanović, Emina Mladenović) osvojio je srebrnu medalju.

Kada je reč o borbama, najsjajnije odličje izborili Stefan Stojanović (juniori, -65 kg) i Nikola Ristić (seniori, -68 kg). U apsolutnoj kategoriji srebrne medalje osvojili su Emina Mladenović i Stefan Stojanović, kao i Nevena Grujić (st. kadetkinje, +55 kg), dok je bronzano odličje u apsolutnoj kategoriji pripalo Nikoli Ristiću.

Za nastup u katama stimulativne medalje su dobili: Ana Momčilović, Anastasija Veljković, Lana Nikolić, Hrista Nikolić, Kiril Ristoski, Maša Marsenić i Dimitrije Milojković.

‒ Zadovoljan sam nastupom naših takmičara i osvojenim medaljama. Ovo je bila poslednja prilika za proveru forme pred Svetsko prvenstvo u Beogradu na kome će u katama i borbama nastupiti šest naših takmičara i takmičarki ‒ kazao je za naš portal predsednik Karate kluba Šumatovac, Dejan Vuksanović.

Svetsko prvenstvo održaće se 12. i 13. juna.

Fotografije: KK Šumatovac