fk krusje 1

Gornjoljubešani bolji od Dobrujevčana

U Opštinskoj fudbalskoj ligi proteklog vikenda odigrani su mečevi 10. kola. Najiteresantnije je bilo u Gornjem Ljubešu, gde je odigran derbi između Crvene zvezde i OFK Sloge iz Dobrujevca.

Derbi kola, a verovatno i jesenje sezone, pripao je Crvenoj zvezdi koja je na svom igralištu sa 2:0 savladala lidera prvenstva, OFK Slogu iz Dobrujevca.

Nova tri boda osvojili su fudbaleri Poleta iz Radevca koji su u Trnjanu pobedili Borca sa 2:1.

Na igralištu u Gredetinu „Napredak 2012” iz Krušja prepustio je bodove Škriljcu iz Bradarca koji je slavio sa 4:0.

U komšijskom derbiju u Rutevcu komšijska podela bodova, Rutevac – Vukašinovac 1:1.

Meč u Mozgovu, između Tempa i Poleta iz Vitoševca prekinut je u 11. minutu jer je domaći tim ostao sa šest igrača na terenu. Utakmica će biti registrovana službenim rezultatom (3:0) u korist gostiju iz Vitoševca.

Jedinstvo je u ovom kolu bilo slobodno.

I pored poraza u derbiju, OFK Sloga je zbog bolje gol-razlike zadržala vodeću poziciju na tabeli. Dakle, OFK Sloga je na čelu tabele sa 23 boda, koliko ima i Crvena zvezda na drugom mestu. Polet iz Radevca je treći sa 20 bodova, Škriljac četvrti sa 18 bodova, Polet iz Vitoševca zauzima petu poziciju sa 16 bodova, itd.

BORAC – POLET (R) 1:2 (1:0)

FK Polet Radevac

Igralište Borca u Trnjanu. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Bojković u 5, 1:1 Mihajlović u 68, 1:2 S. Petrović u 90. minutu. Žuti kartoni: Zlatanović (Borac), S. Petrović (Polet).

fkboractrnjaneBORAC: Mladenović, A. Zdravković, M. Zdravković, Grujić (od 60. Dojčinović), Đorđević, Milošević, Bojković, Živadinović, Milojković (od 80. Anđelković), Zlatanović, Novaković (od 71. Živković)

POLET (R): Pejčinović, Obradović (od 60. Stojković), D. Petrović, Đekić, Agatonović, Miljković (od 48. Stanković), Simić (od 31. Mihajlović), Jovanović, Nikolić, Dinić, S. Petrović.