Голеада, велика борба и победа екипе из Горњег Љубеша

У 14. колу Регионалне футсал лиге Звезда је као домаћин играла у Алексинцу, док је Брђанка гостовала Минерсу.

У Хали спортова у Алексинцу десила се права голеада: на утакмици између Црвене звезде из Горњег Љубеша и Тимакума из Књажевца, пало је чак 20 голова! У мечу који је био узбудљив, борбен и неизвестан до самог краја, иако су Књажевчани на полувремену имали гол предности, Звезда је на крају славила са 11:9.

Најефикаснији играч био је Славко Ђорђевић из победничког тима који је постигао шест голова. Он је и даље први стрелац лиге, сада са 23 поготка.

Наш други представник у овом рангу, Брђанка, играла је у Мајданпеку против Минерса. Алексинчани су на меч отпутовали са петорицом играча и претрпели убедљив пораз – 4:0.

Након овог кола, Звезда је скочила на шесто место са 13 бодова, а Брђанка је и даље на трећем месту са 23 бода.

У наредном колу Брђанка дочекује Копаоник из Бруса, док ће Звезда у Крушевцу одмерити снаге са Расадником из Великог Шиљеговца.

ЗВЕЗДА – ТИМАКУМ 11:9 (4:5)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 30. Судије: Стефан Вељковић (Ђакус), Петар Симић. Стрелци: 0:1 Милетић у 1, 0:2 Милијић у 5, 1:2 Ђорђевић у 14, 1:3 Милијић у 14, 1:4 Милијић у 15, 2:4 Живковић у 16, 3:4 Ђорђевић у 17, 3:5 Милијић (6 м) у 17, 4:5 Ђорђевић у 20, 4:6 Д. Савић у 22, 5:6 Ђорђевић у 24, 6:6 Ђорђевић у 26, 6:7 Милетић у 27, 6:8 Б. Савић у 28, 7:8 Јанковић у 31, 8:8 Тасић у 31, 9:8 Ахмети у 33, 10:8 Ђорђевић у 35, 11:8 Стојановић (аутогол) у 37, 11:9 Милијић у 40. минуту. Жути картони: Ђорђевић, Миленковић (Звезда), Милетић (Тимакум).

ЗВЕЗДА: МИЛЕНКОВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, АХМЕТИ, ДАБАРЧИЋ, ЖИВКОВИЋ, Станисављевић, Јанковић, Тасић, Нешић, Лукић, Цветковић.

ТИМАКУМ: СТОЈАНОВИЋ, МИЛЕТИЋ, МИХАЈЛОВИЋ, Д. САВИЋ, МИЛИЈИЋ, Б. Савић.

МИНЕРС – БРЂАНКА 4:0 (4:0)

Спортски центар, Мајданпек. Судије: Игор Рајковић (Деспотовац), Милош Р. Миленковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Стешић у 5, 2:0 Филиповић у 7, 3:0 Цанић у 15, 4:0 Филиповић у 17. минуту.

МИНЕРС: МАТЕЈЕВИЋ, ЈОВАНОВИЋ, АЛЕКСОВСКИ, ЛАЗАРЕВИЋ, ФИЛИПОВИЋ, Радовановић, Маринкановић, Стешић, Цанић.

БРЂАНКА: ШУЋУР, НИКОЛИЋ, САВИЋ, АЛЕКСИЋ, ЈЕЗДИЋ.