Goleada u Žitkovcu, novi poraz Napretka

Juče i prekjuče u Zoni Centar odigrane su fudbalske utakmice 12. kola. Na sedam utakmica postignuto je ukupno 30 golova, u proseku 4,2 po meču.

Najviše pogodaka bilo je na utakmici u Žitkovcu gde su igrali Morava i Rudar iz Jelašnice. Posle interesantne i zanimljive igre, Žitkovčani su slavili čak sa 6:0!

FK Morava Žitkovac

Goleadu je otvorio Marinković u 33. minutu, a samo tri minuta kasnije isti igrač povisio je na 2:0. Pri kraju prvog dela utakmice, u 42. minutu, kapiten Slobodan Janković je pogodio cilj – 3:0 za Moravu.

U drugom poluvremenu kapiten Janković se opet upisao u listu strelaca – 4:0. Peti gol za plavo-bele iz Žitkovca postigao je Nenad Milunović, a šesti pogodak delo je Dušana Stojanovića. Kada bi se računale sve stative i prečke, ali i promašaji, pobeda Žitkovčana sigurno je mogla da bude i ubedljivija.

Naš drugi zonaš, OFK Napredak, u subotu je na Gradskom stadionu u Aleksincu poražen od Jedinstva iz Gornjeg Matejevca sa 3:1, dok je Moravica iz Subotinca u ovom kolu bila slobodna.