Голеада у Житковцу, нови пораз Напретка

Јуче и прекјуче у Зони Центар одигране су фудбалске утакмице 12. кола. На седам утакмица постигнуто је укупно 30 голова, у просеку 4,2 по мечу.

Највише погодака било је на утакмици у Житковцу где су играли Морава и Рудар из Јелашнице. После интересантне и занимљиве игре, Житковчани су славили чак са 6:0!

ФК Морава Житковац

Голеаду је отворио Маринковић у 33. минуту, а само три минута касније исти играч повисио је на 2:0. При крају првог дела утакмице, у 42. минуту, капитен Слободан Јанковић је погодио циљ – 3:0 за Мораву.

У другом полувремену капитен Јанковић се опет уписао у листу стрелаца – 4:0. Пети гол за плаво-беле из Житковца постигао је Ненад Милуновић, а шести погодак дело је Душана Стојановића. Када би се рачунале све стативе и пречке, али и промашаји, победа Житковчана сигурно је могла да буде и убедљивија.

Наш други зонаш, ОФК Напредак, у суботу је на Градском стадиону у Алексинцу поражен од Јединства из Горњег Матејевца са 3:1, док је Моравица из Суботинца у овом колу била слободна.