Goleada u derbiju Brđanka-Zvezda!

Ovog vikenda u žiži interesovanja ljubitelja malog fudbala bio je komšijski derbi u Aleksincu između Brđanke i Zvezde iz Gornjeg Ljubeša. Derbi je opravdao očekivanja: posetioci, njih preko stotinu, mogli su da uživaju u pravoj goleadijer je palo čak 13 golova!

U prvom poluvremenu Brđanka je apsolutno dominirala, a tako je bilo i u prvoj polovini drugog dela. U 25. minutu bilo je 6:0 za aleksinački tim, gosti su se „probudili” tek u 31. minutu kada su preko Živkovića smanjili na 6:1. Do kraja meča rasplamsala se žestoka borba, Zvezda je smanjila na 6:3. U poslednjem minutu pala su po dva gola na obe strane, tako da je utakmica završena rezultatom 8:5.

Iako je meč bio vrlo borben, dodeljen je samo jedan žuti karton. Sve u svemu, može se reći da je igra bila fer i korektna kao što uostalom i priliči prvim komšijama.

U narednom, osmom kolu Regionalne futsal lige ‒ Sever, Zvezda će u Aleksincu podeliti megdan sa ekipom Bora, dok će Brđanka u Varvarinu odmeriti snage sa Temnićem.

BRĐANKA – ZVEZDA 8:5 (4:0)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 130. Sudije: Nemanja Kostić, Aleksandar Marjanović (Leskovac). Strelci: 1:0 Pendo u 3, 2:0 Jevremović u 13, 3:0 Nikolić u 17, 4:0 Stojanović u 19, 5:0 Jevremović u 24, 6:0 Majdevac u 25, 6:1 Živković u 31, 6:2 Živković u 32, 6:3 Cvetković u 33, 7:3 Majdevac u 39,7:4 Lukić u 39, 8:4 Pendo u 40, 8:5 Đorđević u 40. minutu. Žuti karton: Živković (Zvezda).

BRĐANKA: DUBROJA, JEZDIĆ, ARSIĆ, JEVREMOVIĆ, PENDO, Đorđević, Spasić, Savić, Stojanović, Stevanović, Nikolić, Majdevac.

ZVEZDA: STANISALJEVIĆ, ĐORĐEVIĆ, N. BABIĆ, CVETKOVIĆ, ŽIVKOVIĆ, L. Janković, Petrović, Stevanović, Lukić, Jović, Dabarčić.

Naslovna fotografija: Arhiva.