Голеада у дербију Брђанка-Звезда!

Овог викенда у жижи интересовања љубитеља малог фудбала био је комшијски дерби у Алексинцу између Брђанке и Звезде из Горњег Љубеша. Дерби је оправдао очекивања: посетиоци, њих преко стотину, могли су да уживају у правој голеaдијер је пало чак 13 голова!

У првом полувремену Брђанка је апсолутно доминирала, а тако је било и у првој половини другог дела. У 25. минуту било је 6:0 за алексиначки тим, гости су се „пробудили” тек у 31. минуту када су преко Живковића смањили на 6:1. До краја меча распламсала се жестока борба, Звезда је смањила на 6:3. У последњем минуту пала су по два гола на обе стране, тако да је утакмица завршена резултатом 8:5.

Иако је меч био врло борбен, додељен је само један жути картон. Све у свему, може се рећи да је игра била фер и коректна као што уосталом и приличи првим комшијама.

У наредном, осмом колу Регионалне футсал лиге ‒ Север, Звезда ће у Алексинцу поделити мегдан са екипом Бора, док ће Брђанка у Варварину одмерити снаге са Темнићем.

БРЂАНКА – ЗВЕЗДА 8:5 (4:0)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 130. Судије: Немања Костић, Александар Марјановић (Лесковац). Стрелци: 1:0 Пендо у 3, 2:0 Јевремовић у 13, 3:0 Николић у 17, 4:0 Стојановић у 19, 5:0 Јевремовић у 24, 6:0 Мајдевац у 25, 6:1 Живковић у 31, 6:2 Живковић у 32, 6:3 Цветковић у 33, 7:3 Мајдевац у 39,7:4 Лукић у 39, 8:4 Пендо у 40, 8:5 Ђорђевић у 40. минуту. Жути картон: Живковић (Звезда).

БРЂАНКА: ДУБРОЈА, ЈЕЗДИЋ, АРСИЋ, ЈЕВРЕМОВИЋ, ПЕНДО, Ђорђевић, Спасић, Савић, Стојановић, Стевановић, Николић, Мајдевац.

ЗВЕЗДА: СТАНИСАЉЕВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, Н. БАБИЋ, ЦВЕТКОВИЋ, ЖИВКОВИЋ, Л. Јанковић, Петровић, Стевановић, Лукић, Јовић, Дабарчић.

Насловна фотографија: Архива.