Filip dvostruki vladar Evrope

Na evropskom šampionatu za kadete i juniore u džiu-džici koji je održan od 24. do 27. oktobra u Heraklionu, na ostrvu Krit, u Grčkoj, našu zemlju predstavljala su četvorica takmičara aleksinačkog Džudo i džiu-džicu kluba NiF: Filip Trajković, Miloš Miljković, Nemanja Pejčić i Andrija Bogdanović. Oni su se takmičili u izuzetno jakoj konkurenciji i našoj zemlji doneli dve medalje.

Zlatnu medalju osvojio je Filip Trajković u kategoriji juniora do 94 kilograma , dok je bronzu osvojio Nemanja Pejčić u kategoriji juniora preko 94 kilograma. Na korak do medalje bio je Andrija Bogdanović koji je zauzeo peto mesto u kategoriji kadeta do 81. kilograma, dok je Miloš Miljković kao najmlađi junior osvojio 13. mesto.

Filip Trajković je posle ove medalje postao dvostruki juniorski evropski šampion (2017. i 2019.) On je i ovogodišnji seniorski evropski prvak, tako da je u jednoj godini uspeo da osvoji dva evropska zlata u dve različite starosne kategorije.

Nemanja Pejčić je pre ove medalje postao i prvak Balkana na svetskom kupu u Bukureštu.

Takmičare je predvodio trener NIF- a Dragan Trajković koji svakako ima velike zasluge za ovakve rezultate.