Dva prekida, visok poraz Palilule u Svrljigu

Dva prekida i visok poraz Palilule iz Aleksinca obeležili su 21. kolo Okružne lige FS Nišavskog okruga.

Fudbaleri Palilule iz Aleksinca gostovali su lideru prvenstva, ekipi Svrljiga, i doživeliubedljiv poraz. Lider je slavio čak sa 7:1, a počasni gol za Aleksinčane postigao je mladi Luka Dragović tri minuta pre kraja meča.

Jastrebac iz Tešice igrao je u Kočanu protiv Radničkog i izvukao bod; utakmica je završena bez golova – 0:0.

Naš treći predstavnik u ovom rangu, Polet iz Radevca, u ovom kolu bio je slobodan.

Dve utakmice ovog kola prekinute su iz istih razloga.

Meč u Rusni, između Pobede i Borca iz Azbresnice, prekinut je u 27. minutu jer je ekipa Borca zbog povrede jednog igrača ostala sa šestoricom fudbalera.

Slična situacija dogodila se i u Rožini gde su igrali Naisus i Zemljoradnik iz Balajinca. Na poluvremenu predstavnici gostiju obavestili su delegata utakmice Dragana Jovanovića da četvorica igrača ne mogu da nastupe zbog stomačnih problema, a pred početak drugog dela još jedan igrač se požalio na povredu. Nakon čekanja od pet minuta, sudija je odsvirao kraj utakmice, jer su gosti ostali sa šestoricom igrača.

Taskovići: Taskovići – Rad (Merošina) 3:1,
Čapljinac: Radnički – Moravac (Čečina) 5:1, i
 Baličevac: Baličevac – Toplica (Šarlinac) 3:1.

Svrljig je na čelu tabele sa 49 bodova. Kada je reč o aleksinačkim klubovima, plasman je sledeći: Palilula je na sedmom mestu sa 26 bodova, koliko ima i osmoplasirani Rad. Jastrebac je na pretposlednjem, 14. mestu sa 19 bodova, a isto toliko ima i 13. plasirani Radnički iz Čapljinca. Na dnu tabele je Polet sa osam bodova.

SVRLJIG – PALILULA 7:1 (5:0)

Stadion SRC „Pastirište”, Svrljig. Gledalaca: oko 100.Sudija: Veljko Savić (Niš). Strelci: 1:0 V. Marinković u 2, 2:0 V. Marinković u 21, 3:0 V. Marinković u 22, 4:0 Đorđević u 34, 5:0 Ilijić u 43, 6:0 Ilijić u 75, 7:0 Ilijić u 85, 7:1 Dragović u 87. minutu. Žuti karton: Bojić (Svrljig).

SVRLJIG: Jeremić, Mihajlović, Stojanović, Bojić, Vasić (od 46. Filipović), Vučković, Marinković (od 46. Vukić), Petrović (od 46. A. Prvulović), Đorđević, Ilijić, Žikić (od 46. Savić).

PALILULA: Stojanović, R. Janković, Milanović, Kostić, P. Stanković, L. Janković, Dragović, Branković, V. Stanković, Told.

Naslovna fotografija: Arhiva.