Два прекида, висок пораз Палилуле у Сврљигу

Два прекида и висок пораз Палилуле из Алексинца обележили су 21. коло Окружне лиге ФС Нишавског округа.

Фудбалери Палилуле из Алексинца гостовали су лидеру првенства, екипи Сврљига, и доживелиубедљив пораз. Лидер је славио чак са 7:1, а почасни гол за Алексинчане постигао је млади Лука Драговић три минута пре краја меча.

Јастребац из Тешице играо је у Кочану против Радничког и извукао бод; утакмица је завршена без голова – 0:0.

Наш трећи представник у овом рангу, Полет из Радевца, у овом колу био је слободан.

Две утакмице овог кола прекинуте су из истих разлога.

Меч у Русни, између Победе и Борца из Азбреснице, прекинут је у 27. минуту јер је екипа Борца због повреде једног играча остала са шесторицом фудбалера.

Слична ситуација догодила се и у Рожини где су играли Наисус и Земљорадник из Балајинца. На полувремену представници гостију обавестили су делегата утакмице Драгана Јовановића да четворица играча не могу да наступе због стомачних проблема, а пред почетак другог дела још један играч се пожалио на повреду. Након чекања од пет минута, судија је одсвирао крај утакмице, јер су гости остали са шесторицом играча.

Тасковићи: Тасковићи – Рад (Мерошина) 3:1,
Чапљинац: Раднички – Моравац (Чечина) 5:1, и
 Баличевац: Баличевац – Топлица (Шарлинац) 3:1.

Сврљиг је на челу табеле са 49 бодова. Када је реч о алексиначким клубовима, пласман је следећи: Палилула је на седмом месту са 26 бодова, колико има и осмопласирани Рад. Јастребац је на претпоследњем, 14. месту са 19 бодова, а исто толико има и 13. пласирани Раднички из Чапљинца. На дну табеле је Полет са осам бодова.

СВРЉИГ – ПАЛИЛУЛА 7:1 (5:0)

Стадион СРЦ „Пастириште”, Сврљиг. Гледалаца: око 100.Судија: Вељко Савић (Ниш). Стрелци: 1:0 В. Маринковић у 2, 2:0 В. Маринковић у 21, 3:0 В. Маринковић у 22, 4:0 Ђорђевић у 34, 5:0 Илијић у 43, 6:0 Илијић у 75, 7:0 Илијић у 85, 7:1 Драговић у 87. минуту. Жути картон: Бојић (Сврљиг).

СВРЉИГ: Јеремић, Михајловић, Стојановић, Бојић, Васић (од 46. Филиповић), Вучковић, Маринковић (од 46. Вукић), Петровић (од 46. А. Првуловић), Ђорђевић, Илијић, Жикић (од 46. Савић).

ПАЛИЛУЛА: Стојановић, Р. Јанковић, Милановић, Костић, П. Станковић, Л. Јанковић, Драговић, Бранковић, В. Станковић, Толд.

Насловна фотографија: Архива.