Dva kola, dve pobede Aleksinčana

U drugom kolu B grupe Prve lige –Istok, rukometaši Rukometnog kluba „Aleksinac” igrali su u Vranju protiv „Mladosti” i pobedili sa četiri gola razlike – 24:28.

Tokom prvog poluvremenu domaćini su koliko-toliko bili ravnopravan rival. Međutim, u drugom delu utakmice aleksinački tim je preuzeo inicijativu, bio stalno u vođstvu i na kraju stigao do zaslužene pobede.

Sedam golova za Aleksinčane postigao je Bojan Stefanović, a po pet puta u listu strelaca upisali su se Nemanja Ristić, Nikola Jovanović i Nikola Stojanović.

U minula dva kola izabranici trenera Vladana Stošića ostvarili su dve pobede i trenutno su na deobi čelne pozicije sa „Vlasotincem”, a u narednom kolu dočekuju drugi tim leskovačke „Dubočice 54”.

MLADOST – ALEKSINAC 24:28 (10:12)

Hala sportova, Vranje. Sudije: Stefan Petković (Leskovac), Vladan Mitić (Niš). Sedmerci: Mladost 5 (2), Aleksinac 2 (1). Isključenja: Mladost 4, Aleksinac 6 minuta.

GRK Mladost VranjeMLADOST: Stanković 2, Jovanović 1, Pavlović 2, Tasić 5, Tasković 5, Denković, O. Dodić 2, R. Dodić 3, Ristić, Marjanović 4, Nastić.

RK AleksinacALEKSINAC: Živanović, Ristić 5, Jovanović 5, Đorđević 4, Stefanović 7, Trivunac, Stanojević 1, Milosavljević 1, Kostić, Nedeljković, Stojanović 5.