Drugi trijumf Napretka, Morava  podgrejala optimizam

Na Gradskom stadionu u Aleksincu, u okviru 23. kola Zone Centar, OFK Napredak 1929 je u subotu sa 2:1 pobedio tim OFK Niša. To je druga vezana pobeda aleksinačkog tima.

OFK Napredak 1929

A fudbaleri žitkovačke Morave igrali su u Balajincu protiv Zemljoradnika i, posle dva poraza zaredom koji su ozbiljno uzdrmali ceo tim, pobedili sa 3:1. Zemljoradnik je u 8. minutu poveo sa 1:0, rezultat je poravnao sredinom poluvremena kapiten Morave Slobodan Janković. U drugom delu utakmice, nakon jednog starta, domaći igrač je udario Marjanovića bez lopte i dobio direktan crveni karton. Brojčano nadmoćniji fudbaleri Morave krenuli su u ofanzivu, ubrzo je Ivan Mladenović pogodio za 1:2, da bi potom i Mihajlo Cvtković upisao u listu strelaca za konačnih 1:3. Među izabranicima trenera Predraga Đorđevića ova pobeda podgrejala jepoljuljano samopouzdanje i optimizam.

Jelašnica: Rudar –Naisus (Rožina) 4:0,
Gornji Matejevac: Jedinstvo – Malošište 3:2,
Pukovac: Pukovac – Naša krila (Belotinac)1:0, i
Orljane: Orljane – OFK Brzi Brod 1:1.

Slobodni su bili Bukovik i Delijski vis.

FK Morava Žitkovac

Na čelnoj poziciji sa 48 bodova je Pukovac, sa utakmicom manje OFK Brzi Brod je na drugoj poziciji sa 46 bodom, Morava je šesta sa 32 boda, a Napredak zauzima sedmo mesto sa 25 bodova.

Fotografije: Oliver Stefanović