Други тријумф Напретка, Морава  подгрејала оптимизам

На Градском стадиону у Алексинцу, у оквиру 23. кола Зоне Центар, ОФК Напредак 1929 је у суботу са 2:1 победио тим ОФК Ниша. То је друга везана победа алексиначког тима.

ОФК Напредак 1929

А фудбалери житковачке Мораве играли су у Балајинцу против Земљорадника и, после два пораза заредом који су озбиљно уздрмали цео тим, победили са 3:1. Земљорадник је у 8. минуту повео са 1:0, резултат је поравнао средином полувремена капитен Мораве Слободан Јанковић. У другом делу утакмице, након једног старта, домаћи играч је ударио Марјановића без лопте и добио директан црвени картон. Бројчано надмоћнији фудбалери Мораве кренули су у офанзиву, убрзо је Иван Младеновић погодио за 1:2, да би потом и Михајло Цвтковић уписао у листу стрелаца за коначних 1:3. Међу изабраницима тренера Предрага Ђорђевића ова победа подгрејала јепољуљано самопоуздање и оптимизам.

Остали резултати:

Јелашница: Рудар –Наисус (Рожина) 4:0,
Горњи Матејевац: Јединство – Малошиште 3:2,
Пуковац: Пуковац – Наша крила (Белотинац)1:0, и
Орљане: Орљане – ОФК Брзи Брод 1:1.

Слободни су били Буковик и Делијски вис.

ФК Морава Житковац

На челној позицији са 48 бодова је Пуковац, са утакмицом мање ОФК Брзи Брод је на другоj позицији са 46 бодом, Морава је шеста са 32 бода, а Напредак заузима седмо место са 25 бодова.

Фотографије: Оливер Стефановић