Druga vezana pobeda Morave, remi Napretka (FOTO)

Po jedan remi, pobeda i poraz – to je bilans fudbalskih klubova sa teritorije aleksinačke opštine u devetom kolu Zone Centar koje je odigrano tokom proteklog vikenda.

OFK Napredak 1929 – tim (arhiva)

Na Gradskom stadionu u Aleksincu OFK Napredak je igrao protiv Naših krila iz Belotinca i osvojio bod – 1:1. Vodeći gol za Aleksinčane postigao je Milan Tasić u 33. minutu, a gosti su poravnali rezultat u 78. minutu.

Sa gostovanja u Orljanu, žitkovačka Morava donela je ceo plen, Orljane – Morava 0:2. Moravu je u vođstvo doveo kapiten Slobodan Janković golom u 15 minutu. Sedam minuta kasnije, majstorski pogodak Nenada Milunovića za 0:2.

FK Morava Žitkovac

U drugom delu utakmice domaćini su svim silama pokušavali da smanje rezultat, ali je Morava mudrom i taktičkom igrom sačuvala prednost i osvojila tri i te kako značajna boda u borbi za sam vrh tabele.

Naš treći zonaš, Moravica iz Subotinca, na gostovanju u Jelašnici poražen je od Rudara sa 2:0.