Друга везана победа Мораве, реми Напретка (ФОТО)

По један реми, победа и пораз – то је биланс фудбалских клубова са територије алексиначке општине у деветом колу Зоне Центар које је одиграно током протеклог викенда.

ОФК Напредак 1929 – тим (архива)

На Градском стадиону у Алексинцу ОФК Напредак је играо против Наших крила из Белотинца и освојио бод – 1:1. Водећи гол за Алексинчане постигао је Милан Тасић у 33. минуту, а гости су поравнали резултат у 78. минуту.

Са гостовања у Орљану, житковачка Морава донела је цео плен, Орљане – Морава 0:2. Мораву је у вођство довео капитен Слободан Јанковић голом у 15 минуту. Седам минута касније, мајсторски погодак Ненада Милуновића за 0:2.

ФК Морава Житковац

У другом делу утакмице домаћини су свим силама покушавали да смање резултат, али је Морава мудром и тактичком игром сачувала предност и освојила три и те како значајна бода у борби за сам врх табеле.

Наш трећи зонаш, Моравица из Суботинца, на гостовању у Јелашници поражен је од Рудара са 2:0.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
ФК Моравица Суботинац – тим (август 2020)

Ево и осталих резултата:

Горњи Матејевац: Јединство – ОФК Брзи Брод 1:1,
Балајинац: Земљорадник – ОФК Ниш 2:1,
Ражањ: Буковик – Малошиште 2:0, и
Ниш: Делијски вис – Наисус (Рожина) 2:0.

На табели и даље води ОФК Брзи Брод, сада са 21. бодом. После тријумфа у Орљану, Морава је скочила за једно место на табели и сада је на петој позицији са 16 бодова, колико има и Малошиште на шестом месту. ОФК Напредак је десети са 10 бодова, а исти бодовни скор има и Орљане на деветом месту. Моравица је и даље на 14. месту са два бода.

Фотографије: Милан Јовановић, Оливер Стефановић, Милан Нешић