Драма, па тријумф!

Екипа Клуба малог фудбала „Алексинац 2015” синоћ је у Хали спортова, у оквиру 5. кола Треће футсал лиге – Исток, савладала тим „Лесковца” са 4:2 (2:0).

После овог кола, Алексинчани су на четвртом месту са 8 бодова, колико имају и „Беле цркве” из Куршумлије, на трећем месту.

До другог тријумфа у јесењем делу првенства изабраници тренера Александра Земљака дошли су теже него што се очекивало. Костић је већ у 5. минуту обезбедио предност, а минут касније удвостручио је Станковић. Без обзира на рано вођство, Алексинчани су наставили да атакују на гол Величковића, али се мрежа до краја првог дела није затресла.

А онда у првим минутима другог полувремена – шок! За само два минута гости су постигли два гола и стигли до егала. Онда су фудбалери домаћег тима кренули пуном снагом, постигли два поготка и тако освојили цео плен. Оба гола постигао је најбољи актер утакмице Стефан Ђурић.

– Чинило се да ће Лесковчани бити лак плен, али ипак није било тако. Утакмица је била тврда и борбена, а ми смо доказали да имамо квалитет и да нисмо случајно у овом рангу – каже Ђурић.

У наредном колу у понедељак, 26. новембра, (Хала спортова, почетак у 21 сат) Алексинчани дочекују тим „Радничког 2010” из Ниша.

КМФ „Алексинац 2015” – КМФ „Лесковац” 4:2 (2:0)

Хала спортова Алексинац. Гледалаца: око 100. Судије: Братислав Јовић, Милош Грујић (обојица из Ниша). Стрелци: 1:0 Костић у 5, 2:0 Станковић у 6, 2:1 Станојевић у 24, 2:2 Симоновић у 25, 3:2 Ђурић у 29, 4:2 Ђурић у 36. минуту. Жути картони: Лазић, Голубовић, Костић, Станковић (Алексинац), Симоновић (Лесковац).

„АЛЕКСИНАЦ 2015”: ПЕТКОВИЋ, СТОИМЕНОВИЋ, ЛАЗИЋ, КОСТИЋ, ЛОВРЕНЧИЋ, Станковић, Голубовић, Ђурић, Чудић, Ристић, Поповић, Коларовић, Митић.

„ЛЕСКОВАЦ ”: ВЕЛИЧКОВИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, СИМОНОВИЋ, МАРЈАНОВИЋ, Костић, Н. Гојовић, Филиповић, Николић, Ђорић, М. Гојовић.