Достојан отпор Алексинчанки

У четртом колу Прве лиге – Исток рукометашице Женског рукометног клуба Алексинац претрпеле су пораз у Власотинцу од истоимене екипе.

Упркос чињеници да су имале „кратку” клупу, Алексинчанке су добро одиграле прво полувреме и у неколико наврата стигле до егала. Међутим, у наставку утакмице дошло је до пада у игри и грешака које су утицале на крајњи исход меча – 36:23.

− У Власотинце смо отпутовали ослабљени, без неколико играчица, каже за наш портал Дејан Павловић, председник клуба. − Власотинчанке су старије и искусније од наших играчица, имају неколико појачања и претендују на сам врх табеле и пласман у Б лигу. Без обзира на то, наше играчице су пружиле достојан отпор и солидно одиграле први део утакмице, а у наставку им је понестало снаге − истиче наш саговорник.

У наредном колу Алексинчанке дочекују тим Феникса из Врања и надају се првој победи у новом првенству.

ВЛАСОТИНЦЕ – АЛЕКСИНАЦ 36:23 (15:12)

СРЦ Власина, Власотинце. Гледалаца: 80. Судије: Јелена Ристић, Душан Лепојевић (Лесковац). Седмерци: Власотинце 3 (2), Алексинац 4 (3). Искључења: Власотинце 18, Алексинац 6 минута.

ВЛАСОТИНЦЕ: Милошевић, Гроздановић 7, Глигоријеић 4, Лепојевић, Николић 3, Костић 5, Станојевић 7, Миленкоић 2, Здравковић, Манојловић 4, Цветковић 4, Лазаревић.

АЛЕКСИНАЦ: Богдановић, Стојановић 4, Павловић 2, Пешић, Антанасковић 4, Н. Ђорђевић 2, Милојковић 3, Мијалковић, Д. Ђорђевић 7, Грујић 1.