Deveta u nizu: Napredak nemilosrdan prema Nišlijama

Košarkaški klub Napredak JKP ostvario je ubedljivu pobedu u duelu sa ekipom Konstantina 85:68 (20:18, 20:12, 28:13, 17:25). Aleksinački tim je, kao i u prethodnim utakmicama, bio bolji tim od druge do poslednje četvrtine, dok su gosti iz Niša odolevali samo u prvih 10 minuta derbija 15. kola. Blistao je kapiten Nikola Raičević sa 22 poena uz 7 asistencija.

Naš klub na sjajan način otvorio je derbi kola u Aleksincu. Nakon vezanih trojki Nikole raičevića (dve) i Dimitrija Raičevića, Napredak je poveo 12:6. Usledila je serija Nišlija (7:0) za preokret – 12:13. Do kraja prve četvrtine Konstantin je uglavnom držao minimalnu prednost, da bi u poslednjoj sekundi Dimitrije Raičević postigao trojku saogromne udaljenosti (sa oko 3/4 terena) za 20:18 u korist domaćina.

Izabranici Nebojše Raičevića na početku drugog perioda prave novu seriju (6:0), što je nateralo Marka Cvetkovića da zatraži tajmaut. Predah je, bar na kratko, urodio plodom kod gostiju, pa je seriju Napretka prekinuo Nemanja Gudžić, pogotkom za tri poena. Isti igrač je u narednom napadu poentirao za dva, pa je Konstantin uhvatio priključak – 26:23. Aleksinčamni su još jednom uspešno odoleli naletu protivnika i do kraja poluvremena stekli dvocifren suficit – 40:30.

Na samom početku drugog dela, Napredak pravi novu mini seriju (5:0), što će definitivno protivnika izbaciti iz igre do kraja susreta. U 24. minutu domaća ekipa po prvi put stiže do +20 (54:34), nakon tehničke greške koja je dosuđena treneru niškog tima, Marku Cvetkoviću. Trojkom Vukadina Petrovića na isteku treće četvrtine, Napredak je došao do najveće razlike na utakmici (68:43).

Poslednja četvrtina nije donela nikakvu neizvesnost na terenu, a ovo je jedini period na meču koji su gosti uspeli da dobiju. Jedan on najefikasnijih poentera Konstantina, Dušan Filipović, od svojih 11 poena, 5 je postigao tek u poslednjoj četvrtini. Za odlično čuvanje beka Konstantina zasluge idu na račun nekolicine igrača, a pre svih Dimitriju Raičeviću.

Još jednom je ekipa iz Aleksinca opravdala očekivanja i obradovala brojnu aleksinačku publiku. Još jednom je Napredak primio manje od 70 poena na utakmici, te je aleksinački klub i dalje neprikosnoven po defanzivnim pokazateljima.

Napredak JKP: Milinčić 9 (10sk), Mitrović, N. Raičević 22 (7as), Stevanović, Petrović 8 (3sk), Mijajlović 4 (3sk), D. Raičević 17 (4as), Ilić 3 (5sk), Prokić, Antonijević 6 (4sk), Jeremić, Bogavac 16 (8sk).

S obzirom da je vodeća Kolubara poražena na gostovanju u Boljevcu (73:70), Napredak se ovom pobedom izjednačio na deobi prvog mesta sa klubom iz Lazarevca.

U narednom, 16, kolu, Aleksinčane očekuje teško gostovanje u Zrenjaninu. Ekipa Proletera nalazi se na 12. poziciji (zona ispadanja), pa će im susret protiv Napretka biti jedna od poslednjih prilika da ostanu u borbi za opstanak. Napredak će u ovom meču tražiti 10. uzastopnu pobedu i opstanak na samom vrhu tabele Druge lige Srbije.