Девета у низу: Напредак немилосрдан према Нишлијама

Кошаркашки клуб Напредак ЈКП остварио је убедљиву победу у дуелу са екипом Константина 85:68 (20:18, 20:12, 28:13, 17:25). Алексиначки тим је, као и у претходним утакмицама, био бољи тим од друге до последње четвртине, док су гости из Ниша одолевали само у првих 10 минута дербија 15. кола. Блистао је капитен Никола Раичевић са 22 поена уз 7 асистенција.

Наш клуб на сјајан начин отворио је дерби кола у Алексинцу. Након везаних тројки Николе раичевића (две) и Димитрија Раичевића, Напредак је повео 12:6. Уследила је серија Нишлија (7:0) за преокрет – 12:13. До краја прве четвртине Константин је углавном држао минималну предност, да би у последњој секунди Димитрије Раичевић постигао тројку саогромне удаљености (са око 3/4 терена) за 20:18 у корист домаћина.

Изабраници Небојше Раичевића на почетку другог периода праве нову серију (6:0), што је натерало Марка Цветковића да затражи тајмаут. Предах је, бар на кратко, уродио плодом код гостију, па је серију Напретка прекинуо Немања Гуџић, поготком за три поена. Исти играч је у наредном нападу поентирао за два, па је Константин ухватио прикључак – 26:23. Алексинчамни су још једном успешно одолели налету противника и до краја полувремена стекли двоцифрен суфицит – 40:30.

На самом почетку другог дела, Напредак прави нову мини серију (5:0), што ће дефинитивно противника избацити из игре до краја сусрета. У 24. минуту домаћа екипа по први пут стиже до +20 (54:34), након техничке грешке која је досуђена тренеру нишког тима, Марку Цветковићу. Тројком Вукадина Петровића на истеку треће четвртине, Напредак је дошао до највеће разлике на утакмици (68:43).

Последња четвртина није донела никакву неизвесност на терену, а ово је једини период на мечу који су гости успели да добију. Један он најефикаснијих поентера Константина, Душан Филиповић, од својих 11 поена, 5 је постигао тек у последњој четвртини. За одлично чување бека Константина заслуге иду на рачун неколицине играча, а пре свих Димитрију Раичевићу.

Још једном је екипа из Алексинца оправдала очекивања и обрадовала бројну алексиначку публику. Још једном је Напредак примио мање од 70 поена на утакмици, те је алексиначки клуб и даље неприкосновен по дефанзивним показатељима.

Напредак ЈКП: Милинчић 9 (10ск), Митровић, Н. Раичевић 22 (7ас), Стевановић, Петровић 8 (3ск), Мијајловић 4 (3ск), Д. Раичевић 17 (4ас), Илић 3 (5ск), Прокић, Антонијевић 6 (4ск), Јеремић, Богавац 16 (8ск).

С обзиром да је водећа Колубара поражена на гостовању у Бољевцу (73:70), Напредак се овом победом изједначио на деоби првог места са клубом из Лазаревца.

У наредном, 16, колу, Алексинчане очекује тешко гостовање у Зрењанину. Екипа Пролетера налази се на 12. позицији (зона испадања), па ће им сусрет против Напретка бити једна од последњих прилика да остану у борби за опстанак. Напредак ће у овом мечу тражити 10. узастопну победу и опстанак на самом врху табеле Друге лиге Србије.