Dalje idu četiri ekipe

U okviru trećeg kola Kupa Fudbalskog saveza opštine Aleksinac, u sredu su odigrane dve utakmice, a juče još jedna.

Na Aleksinačkom Rudniku Rudar 2016 sa 2:1 pobedio je ekipu Jastrepca iz Tešice. Prvi gol za „rudare” postigao je Ostoja Lazić u 36. minutu, na 2:0 povisio je Dimitrijević u 74, a konačan rezultat  postavio je igrač gostiju Vrbić u samom finišu utakmice.

Meč prvih komšija, Napretka 2012 iz Krušja i Poleta iz Radevca, odigran u Gredetinu, u regularnom toku završen je rezultatom 2:2, a na penal ruletu viši sreće imali su Radevčani koji su na kraju slavili sa 4:5.

Utakmica u Mozgovu između Tempa i Palilule nije odigrana jer gosti iz Aleksinca nisu došli, te će shodno pravilima ovaj meč biti registrovan službenim rezultatom 3:0 u korist Tempa.

Crvena zvezda i Svrljig igrali su juče u Gornjem Ljubešu. Domaćini su poluvreme rešili u svoju korist sa 2:0. U nastavku crveno-belima je ponestalo snage, što su gosti iskoristili i poravnali rezultat. Mogli su i do pobede ali nisu iskoristili jedanaesterac. U penal seriji bolji su bili Svrljižani koji su pobedili sa 2:3. Krajnji skor: Crvena zvezda – Svrljig 4:5.

Dakle, u naredno kolo plasirali su se Rudar 2016, Polet iz Radevca, Tempo i Svrljig. Njima će se priključiti tri ekipe koje se takmiče u Zoni Centar: Bukovik, OFK Napredak 1929 i Morava.

Izvlačenje parova četvrtog kola Kupa FSO obaviće se tokom naredne nedelje.

RUDAR 2016 – JASTREBAC 2:1 (1:0)

Stadion na Al. Rudniku. Gledalaca: oko 30.Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Lazić u 36, 2:0 Dimitrijević u 74, 2:1 Milenković u 90. minutu. Žuti kartoni: Jovanović, Lazić (Rudar 2016).

RUDAR 2016: Mitrović, P. Đorđević, Ivanović, Đurić, Durmišević, Dimitrijević (od 55. Aranđelović), D. Jovanović, Lazić (od 90. Milanović), Stojanov, U. Jovanović, Miletić.

JASTREBAC: U. Cenić, Pešić, Stanković, Pantović (od 20. Stanojević), Stanišić, D. Cenić (od 85. Milenković), V. Dinčić (od 45. B. Vrbić), Simonović, Popović, A. Dinčić, Lukić.

NAPREDAK 2012 – POLET (R) 2:2 (2:0), penalima 4:5

Igralište u Gredetinu. Gledalaca: oko 30. Sudija: Željko Stoilkov (Al. Rudnik). Strelci: 1:0 A. Petrović u 11, 2:0 Civić u 30, 2:1 Miljković u 57, 2:2 Đorđević u 88. minutu. Strelci iz penala: A. Stevanović, A. Petrović (Napredak 2012), Dinčić, Đorđević, D. Petrović (Polet). Žuti kartoni: Đošev (Napredak 2012), Pejčinović (Polet).

NAPREDAK 2012: L. Stevanović, S. Đorđević (od 62. Stanković), Marković (od 62 N. Jevremović), A. Stevanović, K. Jevremović, Civić, Živković, Đošev, A. Petrović, Filipović (od 74. M. Cvetković), Grujić (od 69. P. Petrović).

POLET: Pejčinović, Rakić, D. Petrović, Ristić, Obradović, Milić, Mihajloić, Mitrović, Dinčić, Đorđević, Miljković.

Fotografije: Milan Jovanović.