Cilj je plasman u viši rang

Rukometaši Rukometnog kluba Aleksinac odigrali su na svom parketu zaostalu utakmicu Prve lige – Istok protiv Niške Banje i pobedili sa devet golova razlike – 40:31.

− Bili smo prinuđeni da igramo bez Bojana Stefanovića, našeg najboljeg i najiskusnijeg igrača, tako da smo morali da rotiramoprvu postavu − kaže trener Vladan Stošić. – Možda smo malo neozbiljno ušli u meč, očekujući da će se protivnička ekipa unapred predati. Međutim, gosti su pokazali kvalitet tako da smo u drugom poluvremenu morali da dodamo gas. Pobedili smo zasluženo, ovo je druga utakmica zaredom na kojoj su apsolutno svi igrači postigli bar jedan gol, tako da sam sa te strane izuzetno zadovoljan − naglašava Stošić.

Ovom utakmicom završen je jesenji deo takmičenja Prve lige – Istok u kome su izabranici trenera Stošića ostvarili sve pobede, izuzev u meču protiv Vlasotinca koji su izgubili.

Kada je reč o nastavku prvenstva trener Vladan Stošić se nada, kao i do sada, odličnim igrama svojih igrača i ostvarenju dogovorenog cilja – plasmana u viši rang.

ALEKSINAC – NIŠKA BANJA 40:31 (17:15)

Hala sportova, Aleksinac . Sudije: Vuk Stojiljković (Leskovac), Marko Veljković (Niška Banja). Sedmerci: Aleksinac 2 (2), Niška Banja 3 (3). Isključenja: Aleksinac 4, Niška Banja 8 minuta.

RK AleksinacALEKSINAC: S. Jovanović, Stevanović 1, Živanović 1, Ristić 4, N. Jovanović 5, Đorđević 6, Savić 4, Stojković 1, Trivunac 1, Stanojević 1, Milosavljević, Milanović 8, Nedeljković 1, Stojanović 7.

NIŠKA BANJA: Tošić 1, Marković 6, Mitić 8, Veličković, Jelić 3, Kostić 1, Vučković, Rajković, Veljković, Đukanović, Stevanović, Ivanović 12, Jovanović.