Циљ је пласман у виши ранг

Рукометаши Рукометног клуба Алексинац одиграли су на свом паркету заосталу утакмицу Прве лиге – Исток против Нишке Бање и победили са девет голова разлике – 40:31.

− Били смо принуђени да играмо без Бојана Стефановића, нашег најбољег и најискуснијег играча, тако да смо морали да ротирамопрву поставу − каже тренер Владан Стошић. – Можда смо мало неозбиљно ушли у меч, очекујући да ће се противничка екипа унапред предати. Међутим, гости су показали квалитет тако да смо у другом полувремену морали да додамо гас. Победили смо заслужено, ово је друга утакмица заредом на којој су апсолутно сви играчи постигли бар један гол, тако да сам са те стране изузетно задовољан − наглашава Стошић.

Овом утакмицом завршен је јесењи део такмичења Прве лиге – Исток у коме су изабраници тренера Стошића остварили све победе, изузев у мечу против Власотинца који су изгубили.

Када је реч о наставку првенства тренер Владан Стошић се нада, као и до сада, одличним играма својих играча и остварењу договореног циља – пласмана у виши ранг.

АЛЕКСИНАЦ – НИШКА БАЊА 40:31 (17:15)

Хала спортова, Алексинац . Судије: Вук Стојиљковић (Лесковац), Марко Вељковић (Нишка Бања). Седмерци: Алексинац 2 (2), Нишка Бања 3 (3). Искључења: Алексинац 4, Нишка Бања 8 минута.

RK AleksinacАЛЕКСИНАЦ: С. Јовановић, Стевановић 1, Живановић 1, Ристић 4, Н. Јовановић 5, Ђорђевић 6, Савић 4, Стојковић 1, Тривунац 1, Станојевић 1, Милосављевић, Милановић 8, Недељковић 1, Стојановић 7.

НИШКА БАЊА: Тошић 1, Марковић 6, Митић 8, Величковић, Јелић 3, Костић 1, Вучковић, Рајковић, Вељковић, Ђукановић, Стевановић, Ивановић 12, Јовановић.