Četvrta radost rukometaša

Na gostovanju u Nišu rukometaši Aleksinca zabeležili su četvrti trijumf u jesenjem šampionatu Prve lige – Istok.

Oni su tim niškog „Železničara 1949” pobedili sa šest golova razlike – 25:31. Iako su na poluvremenu Nišlije imale gol prednosti (14:13), izabranici trenera Vladana Stošića uspeli su da u nastavku izjednače rezultat i sigurnom igrom stignu do nove pobede.

Osam pogodaka za aleksinački tim postigao je Nikola Jovanović, a sedam puta u listu strelaca upisao se Nikola Stojanović.

Posle četiri odigrana kola najbolji bilans u ligi imaju Vlasotince na prvom i Aleksinac na drugom mestu sa po osam bodova.

U narednom kolu aleksinački rukometaši ugostiće ekipu Pirota.

„ŽELEZNIČAR 1949” – ALEKSINAC 25:31 (14:13)

RK Aleksinac (arhiva)

Hala OŠ „M. Antić”, Niš. Sudije: Marjan Stefanović, Danijel Stanković (obojica iz Leskovca). Sedmerci: „Železničar 1949” 3 (3), Aleksinac 6 (4). Isključenja: „Železničar 1949” 12, Aleksinac 10 minuta.

„ŽELEZNIČAR 1949”: Blagojević, Bojović 1, Đorđević 2, Veljović 1, Milovanović 1, Pejić, Živković 1, Ristić 2, Stefanović, Stojiljković 1, Kostić 4, Miljković, Mitrović, Arizanović 10, Mladenović 2, Ristić.

RK AleksinacALEKSINAC: M. Stojanović, Živanović, Ristić 3, N. Jovanović 8, Đorđević 4, Dušanić 1, Stojković, Trivunac 3, Milosavljević, Kostić, Nedeljković, Stefanović 5, Mitrović, N. Stojanović 7, S. Jovanović.