Četiri gola Miloša Stankovića!

U derbiju trećeg kola Treće futsal lige – Istok, ekipa Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015” sinoć je u ovdašnjoj Hali sportova igrala nerešeno 4:4 protiv „Bele crkve” iz Kuršumlije.

Gosti su startovali silovito i za samo sedam minuta (od 7. do 14.) stigli do vođstva od 0:3! Posle početnog šoka, Aleksinčani su koliko-toliko uspeli da konsoliduju svoje redove, pa je Miloš Stanković u 16. minutu smanjio na 1:3. Do kraja prvog dela bilo je još nekoliko prilika ali se mreže nisu zatresle.

Stanković
Miloš Stanković

U drugom delu – druga priča. Na samom startu briljantni Miloš Stanković postiže dva gola u razmaku od samo 45 sekundi i dovodi svoj tim do egala– 3:3! Na krilima egzaltirane publike, Aleksinčani neprekidno atakuju na gol gostiju, ali lopta jednostavno neće u mrežu, između ostalog, zahvaljujući i bravuroznim intervencijama golmana gostiju Miljkovića. U 33. minutu totalni obrt – Miloš Stanković postiže svoj četvrti gol. Međutim, radost je kratko trajala jer je tri minuta kasnije Mijajlović postavio konačan rezultat – 4:4.

‒ Derbi je u potpunosti opravdao očekivanja. Velikim zalaganjem, posebno u drugom poluvremenu, naši momci su zaslužili sva tri boda, ali i remijem ne možemo biti nezadovoljni, rekao je posle utakmice predsednik KMF ′Aleksinac 2015′ ‒ Leonardo Matić.

Posle ovog kola, Aleksinčani su na četvrtom mestu sa pet bodova, a u narednom kolu u petak (9. novembar) putuju u Majdanpek, na meč protiv Minersa.

KMF „Aleksinac 2015” – KMF „Bele crkve” (Kuršumlija) 4:4 (1:3)

Hala sportova Aleksinac. Gledalaca: oko 150. Sudije: Miloš Radić, Miloš Grujić (obojica iz Niša). Strelci: 0:1 Rakić u 7, 0:2 Zdravković u 11, 0:3 Mijajlović u 14, 1:3 Stanković u16, 2:3 Stanković u 21, 3:3 Stanković u 21, 4:3 Stanković u 33, 4:4 Mijajlović u 36. minutu. Žuti karton: Milošević (Bele crkve).
„ALEKSINAC 2015”: MITIĆ, STOIMENOVIĆ, ĐURIĆ, KOSTIĆ, LOVRENČIĆ, Petković, Stanković, Lazić, Zeka, Čudić, Ristić, Radić.
„BELE CRKVE ”: MILJKOVIĆ, ZDRAVKOVIĆ, MARKOVIĆ, MIJAJLOVIĆ, RADOSAVLJEVIĆ, Rakić, Milošević, Simić.