Boranke dominantne, Aleksinčanke bez snage

U petom kolu Pre lige – Istok, rukometašice Ženskog rukometnog kluba Aleksinac sinoć su na svom parketu poražene od ekipe Bora.

Posle izjednačenja u petom minutu (2:2), Boranke su preuzele inicijativu i stalno uvećaale razliku tako da je poluvreme završeno rezultatom 10:17. Agresivan pristup igri gošće su zadržale i u nastavku i na kraju trijumfovale sa 25:33.

− Bila je to lepa i brza utakmica dveju mladih ekipa − kaže predsednik ŽRK Aleksinac, Dejan Pavlović. − Gošće su bile spremnije i zasluženo su slavile. Izgubili smo sa osam golova razlike, a na takav ishod presudno je uticao nedostatak snage i kondicije − dodaje Pavlović.

U domaćoj ekipi najefikasnija je bila kapiten Natalija Pavlović sa devet pogodaka, dok je u ekipi Bora najviše golova postigla Sabina Šerifi koja se osam puta upisala u listu strelaca.

Sa četiri boda iz četiri utakmice Aleksinac je na petom mestu.

ALEKSINAC – BOR 25:33 (10:17)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 120. Sudije: Milica Cvetković (Leskovac), Maja Đorđević (Jagodina). Sedmerci: Aleksinac 6 (4), Bor 4 (1). Isključenja: Aleksinac 6, Bor 4 minuta.

ALEKSINAC: Bogdanović, Timotijević 3, Pavlović 9, Trojanović 2, Pešić-Đokić 1, P. Trajković, Đorđević 1, Stevanović 4, Milojković 5, Petrović, Stefanović, Mijalković, Jovanović, Simonović, E. Trajković.

BOR: Stojilović, Simonović 2, Mladenović, Jakovljeić 1, Šerifi 8, Marinović 4, Savić 1, Ristić, Đurović, Tomić 6, Njikoljesković 1, Marković 3, Stanković 4, Arsenijević 3, Božić.

Za vikend na tri fronta

Narednog vikenda ŽRK Aleksinac će se takmičiti na tri fronta: prvi tim u nedelju igra u Požarevcu prvenstvenu utakmicu protiv Nemanjića, istog dana selekcija devojčica do 14 godina u Ćićevcu će se takmičiti na turniru u okviru Lige mlađih kategorija RSCS, a dan pre toga klub imati svoje predstavnike i u Leskovcu na turniru u mini-rukometu.

Fotografije: ŽRK Aleksinac