Боранке доминантне, Алексинчанке без снаге

У петом колу Пре лиге – Исток, рукометашице Женског рукометног клуба Алексинац синоћ су на свом паркету поражене од екипе Бора.

После изједначења у петом минуту (2:2), Боранке су преузеле иницијативу и стално увећаале разлику тако да је полувреме завршено резултатом 10:17. Агресиван приступ игри гошће су задржале и у наставку и на крају тријумфовале са 25:33.

− Била је то лепа и брза утакмица двеју младих екипа − каже председник ЖРК Алексинац, Дејан Павловић. − Гошће су биле спремније и заслужено су славиле. Изгубили смо са осам голова разлике, а на такав исход пресудно је утицао недостатак снаге и кондиције − додаје Павловић.

У домаћој екипи најефикаснија је била капитен Наталија Павловић са девет погодака, док је у екипи Бора највише голова постигла Сабина Шерифи која се осам пута уписала у листу стрелаца.

Са четири бода из четири утакмице Алексинац је на петом месту.

AЛЕКСИНАЦ – БОР 25:33 (10:17)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 120. Судије: Милица Цветковић (Лесковац), Маја Ђорђевић (Јагодина). Седмерци: Алексинац 6 (4), Бор 4 (1). Искључења: Алексинац 6, Бор 4 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Богдановић, Тимотијевић 3, Павловић 9, Тројановић 2, Пешић-Ђокић 1, П. Трајковић, Ђорђевић 1, Стевановић 4, Милојковић 5, Петровић, Стефановић, Мијалковић, Јовановић, Симоновић, Е. Трајковић.

БОР: Стојиловић, Симоновић 2, Младеновић, Јаковљеић 1, Шерифи 8, Мариновић 4, Савић 1, Ристић, Ђуровић, Томић 6, Њикољесковић 1, Марковић 3, Станковић 4, Арсенијевић 3, Божић.

За викенд на три фронта

Наредног викенда ЖРК Алексинац ће се такмичити на три фронта: први тим у недељу игра у Пожаревцу првенствену утакмицу против Немањића, истог дана селекција девојчица до 14 година у Ћићевцу ће се такмичити на турниру у оквиру Лиге млађих категорија РСЦС, а дан пре тога клуб имати своје представнике и у Лесковцу на турниру у мини-рукомету.

Фотографије: ЖРК Алексинац