Bez sreće u završnici: Napredak poražen od Vojvodine

Napredak JKP iz Aleksinca doživeo je poraz u dramatičnoj završnici. Bolja od našeg tima bila je novosadska Vojvodina 86:91 (26:23, 18:22, 21:24, 21:22). Aleksinčanima je pobeda, još jednom, bila nadohvat ruke ali je i ovog puta izmakla u samom finišu.

Najefikasniji u Napretku bio je Olin Karter sa 28 poena. Vojvodinu je predvodio Nikola Gaćeša sa 20 poena.

Imao je Napredak svoju šansu i na ovom meču, protiv izrazitog favorita koji se bori za sam vrh tabele. Na kraju je presudio pad koncentracije i greške domaćina, izazvani odbranom protivika ali i umorom usled skraćenog fonda igrača. Podsećanja radi, trener Jelić i na ovom meču nije mogao da računa na Stankovića, Ćirkovića i Duvnjaka.

Aleksinački klub očekuje ”veliko finale” u poslednjem kolu, kada će gostovati ekipi Dunava iz Starih Banovaca. Dunav je u ovom kolu, na iznenađenje svih ljubitelja košarke, slavio protiv Novog Pazara na gostovanju. Popularni ”Alasi” su za svega 10 minuta anulirali zaostatak od 16 razlike i slavili u dodatnih 5 minuta. Ovom pobedom, Dunav je zadržao svoje šanse za opstanak u KLS-u, pa će im utakmica sa Napretkom biti od ogromne važnosti.