Београђанке боље

У оквиру 17. кола Супер Б лиге, екипа Женског рукометног клуба Алексинац играла је синоћ на свом паркету против ОРК Београда и претрпела пораз – 16:23.

Иако су Београђанке боље отвориле утакмицу, домаће играчице се нису предале. Срчано су се бориле и у 16. минуту стигле на гол заостатка. Међутим, гошће су у наставку успоставиле бољу контролу игре и први део меча решиле у своју корист – 8:11.

У другом полувремену Алексинчанке су у два наврата стигле до егала. Након тога, уследила је офанзивнија игра гостујућег тима, чије су рукометашице успеле да стекну неколико голова предности, али и да ту разлику одрже до краја утакмице.

Алексинац је и даље на 10. месту са осам бодова, а у наредном колу гостује Темерину.

АЛЕКСИНАЦ – ОРК БЕОГРАД 16:23 (8:11)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 120. Судије: Никола Маричић (Крагујевац), Чедо Вранић (Ваљево). Седмерци: Алексинац 3 (3), ОРК Београд 4 (3). Искључења: Алексинац 6, ОРК Београд 6 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић, Ранковић 1, Марковић 3, Митић 4, Јовановић 3, Милојковић 1, Ђорђевић, Андрић 2, Ракић, Богосављевић 2, Денић, Радосављевић, Павловић, Момчиловић.

ОРК БЕОГРАД: М. Маћешић, Тамара Марковић 3, Тара Марковић 3, Попадић, Момчиловић 2, Крезовић 1, Петровић 7, Репановић 1, Бабовић, Недељковић 6, Грујичић, Бакалов, Ћировић, Т. Маћешић, Ћировић, Вулевић.

Играчица утакмице: Ива Петровић (ОРК Београд).

Фотографије: Дино Денкић