Anastasija (opet) zablistala u punom sjaju!

U Kniću je održan 26. po redu Kadetski festival Šahovskog saveza Centralne Srbije, na kome je učestvovalo 153 mladih takmičara iz 38 klubova, među kojima su bili i predstavnici Šahovskog kluba „Lav” iz Aleksinca – Anastasija Vojinović i Vojin Nikolić.

Anastasija, koja je pre desetak dana u tradicionalnoj akciji Sportskog saveza opštine proglašena za najbolju sportiskinju u kategoriji juniorki do 18 godina u 2023. godini, u potpunosti je opravdala ulogu favorita. U konkurenciji šahistkinja do 16 godina, naša mlada sugrađanka, inače učenica prvog razreda Aleksinačke gimnazije, osvojila je prvo mesto, zlato odličje i pehar. U apsolutnoj konkurenciji (omladinke do 20 godina), Anastasija je osvojila drugo mesto i srebrnu medalju. Tako je u potpunosti ponovila prošlogodišnji uspeh, kada je na Kadetskom festivalu Centralne Srbije u Paraćinu u kategoriji takmičarki do 16 godina stajala na najvišem stepeniku pobedničkog postolja, dok je u isto vreme osvojila drugo mesto među šahistkinjama do 20 godina.

Drugi predstavnik Šahovskog kluba „Lav” Vojin Nikolić takmičio se u konkurenciji kadeta (M 10) i osvojio 16. mesto.

U sklopu festivala održan je seminar za sudije na kome je Miloš Ostojić položio ispit za regionalnog delioca pravde.

Kadetski festival Šahovskoh saveza Centralne Srbije trajao je četiri dana. Takmičari su bili podeljeni u 14 takmičarskih grupa, a osim za što bolji plasman borili su se i za kvalifikaciona mesta za nastup na Kadetskom prvenstvu Srbije koje će biti održano u aprilu u Paraćinu.

Fotografije/video: Lična arhiva