Анастасија и Илија без премца

Током минулог викенда у Хотелу „Босфорус” у Алексинцу одржан је други по реду међународни кадетско-омладински рапид и блиц турнир у шаху, под називом „Лав”.

Пригодним беседама и симболичним повлачењем првих потеза, турнир су отворили председник општине Алексинац Далибор Радичевић и директор Библиотеке „Вук Караџић” Војкан Поповић.

На овом турниру, фигуре су укрстили шахисти рођени 2004. године и млађи, њих око 70 из Алексинца, Београда, Ниша, Крушевца, Лесковца, Руме и других градова Србије. Ове године на турниру није било такмичара из иностранства.

Три првопласирана такмичара и такмичарке у свакој старосној групи награђени су златним, сребрним и бронзаним медаљама, док су победници турнира у мушкој и женској конкуренцији награђени пехарима.

На рапид турниру у конкуренцији такмичара до 14 и 16 година најбољи су Алексинчани: Анастасија Војиновић у женској и Илија Миленковић у мушкој конкуренцији, а до 12 година без премца су били Нишлија Андреј Бургић у мушкој и Крушевљанка Маша Милосављевић у женској конкуренцији.

Када је реч о блиц турниру опет су најбољи били наши суграђани Анастасија Војиновић и Илија Миленковић, док су међу такмичарима до 12 година најуспешнији били Хана Филиповић из Алексинца и Андреј Јовановић из Ниша.

Турнир је организовао Шаховски клуб „Лав” у сарадњи са Савезом за школски спорт, Библиотеком „Вук Караџић”, Општином Алексинац, Установом „Липовац”, Спортско-рекреативним центром Алексинац (СРЦА) и Спортским савезом општине.

Резултати – блиц:

Ж-16: 1. Анастасија Војиновић, Алексинац
Ж-14: 1. Ања Митровић, Рума, 2. Даница Миладиновић, Алексинац, 3. Николина Николић, Лесковац
Ж-12: 1. Лана Стевановић, Алексинац, 2. Сара Видојковић, Алексинац
Ж-10: 1. Хана Филиповић, Алексинац, 2. Ана Момчиловић, Алексинац, 3. Викторија Буцек, Алексинац

М-14: 1. Илија Миленковић, Алексинац, 2. Лука Милошевић, Алексинац
М-12: 1. Максимилиан Антић, Ниш, 2. Андреј Тешић, Алексинац
М-10: 1.Андреј Јовановић, Ниш, 2. Андреј Бургић, Ниш, 3. Виктор Филиповић, Алексинац
М-8 1. Максим Миленковић, Алексинац, 2. Андреј Стевановић, Алексинац, 3. Сава Момчиловић, Алексинац

Резултати – рапид:

Ж-16: 1. Анастасија Војиновић, Алексинац
Ж-14: 1.Ања Митровић, Рума, 2. Николина Николић, Лесковац
Ж-12: 1. Јована Тијанић, Београд, 2. Теодора Стошић, Алексинац, 3. Лана Стевановић, Алексинац
Ж-10: 1. Маша Милосављевић, Крушевац,  2.Хана Филиповић, Алексинац, 3. Викторија Буцек, Алексинац

М-18: 1.Урош Димитријевић, Алексинац
М-16: 1. Илија Игњатовић, Алексинац
М-14: 1. Илија Миленковић, Алексинац, 2.Лука Милошевић Алексинац
М-12: 1.Максимилиан Антић, Ниш, 2. Ђорђе Јањић, Ниш
М-10: 1. Андреј Бургић, Ниш, 2. Димитрије Динчић, Ниш, 3.Антоније Кнежевић, Крушевац
М-8: 1. Матеја Јовановић, Ниш, 2.Сава Момчиловић, Алексинац, 3.Војин Цветановић, Алексинац

Фотографије: Стефан Живковић

Постави одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

two + eighteen =