Алексинчанке испустиле „плус пет”

Рукометашице Женског рукометног клуба Алексинац у суботу су, у оквиру 2. кола Супер Б лиге, у Спортском центру Шумице у Београду одиграле меч против екипе Београда.

Алексинчанке су одлично отвориле утакмицу, заиграле како треба и у нападу и у одбрани и у првом делу првог полувремена створиле предност од плус пет. Међутим, уследио је пад у игри, па су Београђанке успеле да надокнаде разлику и преузму иницијативу,  и на одмор оду са два гола предности – 12:10.

И у другом делу домаће играчице сачувале су резултатску дистанцу и на крају тријумфовале резултатом 26:19.

− Максимално смо се борили, мада смо имали доста осцилација и падова, што не сме да нам се дешава. Екипа Београда је искуснија екипа и са више играчица у ростеру приближних квалитета, а то је оно што нама фали − каже Марко Марковић, тренер ЖРК Алексинац.

Највише голова у екипи Алексинца (7), постигла је Ива Момчиловић.  У екипи Београда најефикаснија је била Милица Пап са шест голова и она је проглашена за играчицу утакмице.

У наредном колу Алексинчанке дочекују екипу Руме.

БЕОГРАД – АЛЕКСИНАЦ 26:19 (12:10)

СЦ Шумице, Београд, Гледалаца: 114. Судије: Давор Тарајић, Владан Андоновски (Панчево). Седмерци: Београд 3 (3) , Алексинац 2(1). Искључења: Београд  12, Алексинац 6 минута.

БЕОГРАД: Молдован 2, Л. Јанковић 4, Обрадовић 3, Жакула 1, Пап 6, Коцић, Миливојевић 5, Мајсторовић, Војнић, Митровић, Т. Јанковић, Алексић 1, Нанић – Бабић 4, Видојевић, Стојиљковић. Тановић.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић (Стојановић), Богосављевић 2, Павловић, Радосављевић, Момчиловић 7, Милојковић 1, Петровић 3, Тимотијевић, Марковић 1, Николић, Митић 2, Јовановић 3, Денић, Ђорђевић.

Играчица утакмице: Милица Пап (Београд).

Фотографије: Илустрација (Супер Б лига вебсајт).