Aleksinčani vratili „sestrićima” milo za drago, brodolom Morave u Nišu

U Zoni Centar minulog prazničnog vikenda odigrane su utakmice 23. kola.

Fudbaleri OFK Napretka 1929 igrali su na Gradskom stadionu u Aleksincu protiv ekipe Pukovca i zabeležili 10. trijumf u šampionatu. Izabranici starog –novog trenera Dušana Vasića pobedili su „sestriće” sa 2:1 i tako se revanširali za jesenji poraz od 2:0. Mrežu gostiju načeo je Nemanja Cander u petom minutu, a na 2:0 povisio je Slavko Đorđević u 32. minutu iz jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je igrač gostiju Lazar Veljković u 55. minutu.

Morava je igrala u Nišu protiv OFK Sinđelića i doživeli pravi brodolom; Nišlije su slavile sa 9:0! Žitkovčani su otputovali na meč pratično bez polovine tima; izostali su Martin Ristić, Nenad Marjanović, Nikola Mitić, Uroš Velinov, Martin Tasić… Pri rezultatu 7:0 dosuđen je penal za Moravu; izveo ga je Nemanja Marković, golman je odbio loptu, Marković je pritrčao i sa nekoliko metara pogodio prečku.

Medoševac: Mladost – Car Konstatin 1:3,
Jelašnica: Rudar – Jedinstvo (GM) 2:2,
Batušinac: Mladost – Malošište 1:0,
Niš: Aluminijum – Orljane 1:2,
Ražanj: Bukovik – Naša krila 1:2, i
Niš: Delijski vis – OFK Niš 1:1.

Na tabeli vodi Car Konstantin sa 62 boda, drugi je OFK Sinđelići sa 57 bodova, OFK Napredak zauzima treću poziciju sa 38 bodova, koliko ima i Mladost iz Batušinca na četvrtom mestu, dok je Morava na 12. poziciji sa 25 bodova.