Aleksinčani u Kruševcu osigurali opstanak

Košarkaški klub Napredak Metalka Majur ostvario je novu pobedu, koja mu je i matematički obezbedila opstanak u Drugoj muškoj ligi Srbije. Aleksinački košarkaši slavili su u Kruševcu protiv domaćeg Napretka 63:69 (11:19, 11:11, 15:11, 26:28).

Meč u Kruševcu bio je veoma zanimljiv i krajnje dinamičan. Iako su se oprostili od nastupa u ovom rangu, košarkaši domaćeg tima pokazali su veliku požrtvovanost i zalaganje na terenu. Velike probleme aleksinačkom timu predstavljao je ofanzivni skok i čvrsta igra u odbrani protivnika.

Iako je u nekoliko navrata imao +12, Napredak je početkom drugog poluvremena olako ispustio prednost, da bi je kasnije povratio.

Đorđe Đokić je predvodio svoj tim do treće uzastopne pobede. Bek Napretka je na terenu proveo više od 32 minuta i za to vreme upisao 22 poena (trojke 4/7) uz 3 asistencije. Valja istaći i nastup najmlađeg igrača u timu, Vuka Vasića. 20-togodišnji košarkaš gostiju postigao je ključnu trojku u poslednjem minutu, koja je definitivno slomila otpor Kruševljana. Vasić je ubacio 12 poena (trojke 4/6). Takođe, dvocifreni broj poena upisali su: Luka Šebrek 13 i Nikola Raičević 10 (8as.).

Kom domaćeg tima, najefikasniji bio je Nikola Lazić sa 16 poena i 5 skokova.

Ovom pobedom, ekipa Slaviše Bogavca je definitivno obezbedila učešće u ovom rangu i naredne jeseni. Do kraja sezone, preostale su još dve utakmice koje će za Aleksinčane biti bez rezultatskog značaja. Biće to povoljan trenutak za igrače koji su tokom sezone zabeležili manje vremena terenu.

Naredni susret, poslednji na svom parketu, Napredak će odigrati u subotu protiv Beovuka iz Beograda.