Алексинчани у Крушевцу осигурали опстанак

Кошаркашки клуб Напредак Металка Мајур остварио је нову победу, која му је и математички обезбедила опстанак у Другој мушкој лиги Србије. Алексиначки кошаркаши славили су у Крушевцу против домаћег Напретка 63:69 (11:19, 11:11, 15:11, 26:28).

Меч у Крушевцу био је веома занимљив и крајње динамичан. Иако су се опростили од наступа у овом рангу, кошаркаши домаћег тима показали су велику пожртвованост и залагање на терену. Велике проблеме алексиначком тиму представљао је офанзивни скок и чврста игра у одбрани противника.

Иако је у неколико наврата имао +12, Напредак је почетком другог полувремена олако испустио предност, да би је касније повратио.

Ђорђе Ђокић је предводио свој тим до треће узастопне победе. Бек Напретка је на терену провео више од 32 минута и за то време уписао 22 поена (тројке 4/7) уз 3 асистенције. Ваља истаћи и наступ најмлађег играча у тиму, Вука Васића. 20-тогодишњи кошаркаш гостију постигао је кључну тројку у последњем минуту, која је дефинитивно сломила отпор Крушевљана. Васић је убацио 12 поена (тројке 4/6). Такође, двоцифрени број поена уписали су: Лука Шебрек 13 и Никола Раичевић 10 (8ас.).

Ком домаћег тима, најефикаснији био је Никола Лазић са 16 поена и 5 скокова.

Овом победом, екипа Славише Богавца је дефинитивно обезбедила учешће у овом рангу и наредне јесени. До краја сезоне, преостале су још две утакмице које ће за Алексинчане бити без резултатског значаја. Биће то повољан тренутак за играче који су током сезоне забележили мање времена терену.

Наредни сусрет, последњи на свом паркету, Напредак ће одиграти у суботу против Беовука из Београда.