Aleksinčani srušili lidera

Najveće iznenađenje devetog Okružne lige priredili su fudbaleri aleksinačke Palilule koji su u Kočanu gostovali dosadašnjem lideru prvenstva, Radničkom.

FK Palilula Aleksinac

Na utakmici u Kočanu između Radničkog i Palilule totalni preokret doneo je mladi i talentovani napadač aleksinačkog tima Petar Stanković. U samom finišu prvog poluvremena Stanković je za dva minuta postigao dva gola i tako najpre poravnao rezultat, a zatim doneo gol prednosti svojoj ekipi. Treći pogodak za Aleksinčane postigao je Dušan Milanović u 50. minutu. Domaći tim je više puta pokušavao da zatrese mrežu, ali je odbrana Palilule uvek uspevala da na vreme otkloni opasnost. Umesto dugogodišnjeg trenera Dragana Mikića, koji je podneo ostavku, Palilulu je sa klupe predvodio jedan od osnivača kluba, Marko Stevanović.

Polet iz Radevca ugostio je u Gredetinu ekipu Moravca iz Čečine i izgubio rezultatom 1:3.

FK Polet Radevac

U ovom kolu naš treći predstavnik, Jastrebac iz Tešice, bio je slobodan.

Svrljig: Svrljig – Toplica (Šarlinac) 4:1,
Rožina: Naisus – Borac (Azbresnica) 5:2,
Čapljinac: Radnički – Baličevac  3:1,
Taskovići: Taskovići – Zemljoradnik (Balajinac) 4:0, i
Rusna: Pobeda – Rad (Merošina) 3:1.

Posle devet odigranih kola, na čelu tabele je Svrljig sa 20 bodova ispred Radničkog iz Kočana koji je nakon poraza u ovom kolu pao na drugo mesto sa 18 bodova.

Kada je o aleksinačkim klubovima reč, najbolji plasman ima Palilula koja je na osmom mestu sa 12 bodova, koliko ima i Baličevac na sedmoj poziciji. Jastrebac je i dalje na pretposlednjem, 14. mestu sa šest bodova, dok je Polet na dnu tabele sa jednim bodom.

Fotografije: Milan Jovanović (FK Polet), Nikola Mitić (FK Palilula)

POLET – MORAVAC 1:3 (0:1)

Igralište u Gredetinu. Gledalaca: 70. Sudija: Vladica Miladinović (Prokuplje). Strelci: 0:1 Vladica Đorđević u 13, 1:1 N. Babić u 48, 1:2 Momčilo Stanković u 63, 1:3 Momčilo Stanković u 73. minutu. Žuti kartoni: M. Jovanović, D. Jovanović, Basailović (Polet), Nikolić (Moravac).

FK PoletPOLET: Nedeljković, D. Jovanović (od 46. Rakić), D. Petrović, Veljković, Basailović (od 75. N. Agatonović), A. Agatonović, M. Jovanović, Nikolić (od 75. Milutinović), N. Babić, Mihajlović, S. Petrović (od 63. Marinković).

MORAVAC: Milošević, Nikolić, Pejčić, Antić, Marko  Stanković, Jovanović, Momčilo Stanković, M. Đorđević, V. Đorđević (od 75. Milojković), Angelovski, Todorović (od 59. Nešić).

RADNIČKI – PALILULA 1:3 (1:2)

Igralište u Kočanu. Sudija: Sava Petrović (Niš). Strelci: 1:0 Vučković u 13, 1:1 Stanković u 44, 1:2 Stanković u 45, 1:3 Dušan Milanović u 50. minutu.

RADNIČKI: Darko Ilić, Cakić, Aritonović (od 65. Marjanović), Čemerikić, Vladimirov, Dimitrije Ilić, Đorđević, M. Milošević, A. Milošević (od 57. Milenković), Vučković, Dimitrijević.

PALILULA: Stojadinović, L. Janković, Lukić, D. Milanović, Radojković, R. Janković, U. Milanović, Branković, Rajković, Radojković, Stanković,