Алексинчани срушили лидера

Највеће изненађење деветог Окружне лиге приредили су фудбалери алексиначке Палилуле који су у Кочану гостовали досадашњем лидеру првенства, Радничком.

ФК Палилула Алексинац

На утакмици у Кочану између Радничког и Палилуле тотални преокрет донео је млади и талентовани нападач алексиначког тима Петар Станковић. У самом финишу првог полувремена Станковић је за два минута постигао два гола и тако најпре поравнао резултат, а затим донео гол предности својој екипи. Трећи погодак за Алексинчане постигао је Душан Милановић у 50. минуту. Домаћи тим је више пута покушавао да затресе мрежу, али је одбрана Палилуле увек успевала да на време отклони опасност. Уместо дугогодишњег тренера Драгана Микића, који је поднео оставку, Палилулу је са клупе предводио један од оснивача клуба, Марко Стевановић.

Полет из Радевца угостио је у Гредетину екипу Моравца из Чечине и изгубио резултатом 1:3.

ФК Полет Радевац

У овом колу наш трећи представник, Јастребац из Тешице, био је слободан.

Сврљиг: Сврљиг – Топлица (Шарлинaц) 4:1,
Рожинa: Наисус – Борац (Азбресницa) 5:2,
Чапљинaц: Раднички – Баличевац  3:1,
Тасковићи: Тасковићи – Земљорадник (Балајинaц) 4:0, и
Руснa: Победа – Рaд (Мерошина) 3:1.

После девет одиграних кола, на челу табеле је Сврљиг са 20 бодова испред Радничког из Кочана који је након пораза у овом колу пао на друго место са 18 бодова.

Када је о алексиначким клубовима реч, најбољи пласман има Палилула која је на осмом месту са 12 бодова, колико има и Баличевац на седмој позицији. Јастребац је и даље на претпоследњем, 14. месту са шест бодова, док је Полет на дну табеле са једним бодом.

Фотографије: Милан Јовановић (ФК Полет), Никола Митић (ФК Палилула)

ПОЛЕТ – МОРАВАЦ 1:3 (0:1)

Игралиште у Гредетину. Гледалаца: 70. Судија: Владица Миладиновић (Прокупље). Стрелци: 0:1 Владица Ђорђевић у 13, 1:1 Н. Бабић у 48, 1:2 Момчило Станковић у 63, 1:3 Момчило Станковић у 73. минуту. Жути картони: М. Јовановић, Д. Јовановић, Басаиловић (Полет), Николић (Моравац).

FK PoletПОЛЕТ: Недељковић, Д. Јовановић (од 46. Ракић), Д. Петровић, Вељковић, Басаиловић (од 75. Н. Агатоновић), А. Агатоновић, М. Јовановић, Николић (од 75. Милутиновић), Н. Бабић, Михајловић, С. Петровић (од 63. Маринковић).

МОРАВАЦ: Милошевић, Николић, Пејчић, Антић, Марко  Станковић, Јовановић, Момчило Станковић, М. Ђорђевић, В. Ђорђевић (од 75. Милојковић), Ангеловски, Тодоровић (од 59. Нешић).

РАДНИЧКИ – ПАЛИЛУЛА 1:3 (1:2)

Игралиште у Кочану. Судија: Сава Петровић (Ниш). Стрелци: 1:0 Вучковић у 13, 1:1 Станковић у 44, 1:2 Станковић у 45, 1:3 Душан Милановић у 50. минуту.

РАДНИЧКИ: Дарко Илић, Цакић, Аритоновић (од 65. Марјановић), Чемерикић, Владимиров, Димитрије Илић, Ђорђевић, М. Милошевић, А. Милошевић (од 57. Миленковић), Вучковић, Димитријевић.

ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Л. Јанковић, Лукић, Д. Милановић, Радојковић, Р. Јанковић, У. Милановић, Бранковић, Рајковић, Радојковић, Станковић,