Aleksinčani srušili lidera, remi Morave

U Zoni Centar odigrani su mečevi pretposlednjeg, 14. kola.

Svojevrsno iznenađenje priredili su fudbalera OFK Napretka koji su juče na Gradskom stadionu u Aleksincu srušili dosadašnjeg lidera prvenstva, ekipu OFK Sinđelića iz Niša. U živoj, dinamičnoj i oštroj utakmici, Aleksinčani su višeželeli pobedu, borili su se za svaku loptu, dali svoj maksimum  i na kraju zasluženo slavili. Gol za tri boda postigao je Nemanja Čabrić u 88. minutu, posle centaršuta najboljeg aktera meča, Dejana Arsića.

Naš drugi zonaš, Morava, igrao je na svom stadionu u Žitkovcu protiv Orljana i podelio plen – 2:2.

FK Morava Žitkovac

Bolju igru u prvom delu Žitkovčani su potvrdili golovima Nemanje Markovića u 7. i 17. minutu. Međutim, pre kraja poluremena gosti su iz slobodnog udarca sa prilične udaljenosti smanjili na 2:1, a početkom drugog dela uspeli su  i da poravnaju rezultat. Morava je onda krenula na sve ili ništa. U 73. minutu Slobodan Janković je fauliran u šesnaestercu, pa je sudija pokazao na belu tačku. Šutirao je Dušan Velinov, ali je golman odbranio. U samom finišu utakmice, Martin Ristić je u šesnaestercu predriblao dvojicu igrača, pa zatim i golmana koji je istrčao, usledio je šut ali je lopta pogodila stativu i otišla van terena.

Niš: Car Konstantin – Mladost (Batušinac) 2:1,
Gornji  Matejevac: Jedinstvo – Naša krila (Belotinac) 3:0,
Pukovac: Pukovac – Malošište 4:3,
Niš: OFK Niš – Rudar (Jelašnica) 1:2,
Medoševac: Mladost – Aluminijum (Niš) 2:0, i
Niš: Delijski vis – Bukovik (Ražanj) 3:0.

Posle poraza u Aleksincu Car Konstantin i OFK Sinđelić su napravili rokadu na tabeli Zone Centar. „Carići” su sada na čelu tabele sa 35 bodova, a Sinđelić je drugi sa dva boda manje. OFK Napredak je sada na četvrtoj poziciji sa 24 boda, koliko ima i Pukovac na petom mestu. Morava zauzima 11. mesto sa 15 bodova, a isti broj bodova ima i Mladost iz Medoševca na 12. poziciji.

Fotografije sa utakmice Morava – Orljane: Mihajlo Ilić.

OFK NAPREDAK 1929 – OFK SINĐELIĆ 1:0 (0:0)

Gradski stadion, Aleksinac. Gledalaca: 300. Sudija: Lazar Spasić (Niš). Strelac: 1:0 Čabrić u 88. minutu. Žuti kartoni: Mladenović (OFK Napredak), Jović, Radenković, Petrović, Milošević, Anđelković (OFK Sinđelić).

OFK NAPREDAK: Čudić, R. Stojanović, Nešić, N. Cander, Popović (od 78. Miljković), Stanković, Zeka (od 90. U. Lazić), S. Lazić, Gojković (od 58. Mladenović), Čabrić, Arsić.

OFK SINĐELIĆ: Stojiljković, Marinković, Jović, Radenković, Ajdarević (od 69. Anđelković), Ivečić, Mitrović, Petrović, Arsenović (od 46. Ivanović), Milošević, Ristić (od 69. Veličković).