Алексинчани срушили лидера, реми Мораве

У Зони Центар одиграни су мечеви претпоследњег, 14. кола.

Својеврсно изненађење приредили су фудбалера ОФК Напретка који су јуче на Градском стадиону у Алексинцу срушили досадашњег лидера првенства, екипу ОФК Синђелића из Ниша. У живој, динамичној и оштрој утакмици, Алексинчани су вишежелели победу, борили су се за сваку лопту, дали свој максимум  и на крају заслужено славили. Гол за три бода постигао је Немања Чабрић у 88. минуту, после центаршута најбољег актера меча, Дејана Арсића.

Наш други зонаш, Морава, играо је на свом стадиону у Житковцу против Орљана и поделио плен – 2:2.

ФК Морава Житковац

Бољу игру у првом делу Житковчани су потврдили головима Немање Марковића у 7. и 17. минуту. Међутим, пре краја полуремена гости су из слободног ударца са приличне удаљености смањили на 2:1, а почетком другог дела успели су  и да поравнају резултат. Морава је онда кренула на све или ништа. У 73. минуту Слободан Јанковић је фаулиран у шеснаестерцу, па је судија показао на белу тачку. Шутирао је Душан Велинов, али је голман одбранио. У самом финишу утакмице, Мартин Ристић је у шеснаестерцу предриблао двојицу играча, па затим и голмана који је истрчао, уследио је шут али је лопта погодила стативу и отишла ван терена.

Ниш: Цар Константин – Младост (Батушинац) 2:1,
Горњи  Матејевац: Јединство – Наша крила (Белотинац) 3:0,
Пуковац: Пуковац – Малошиште 4:3,
Ниш: ОФК Ниш – Рудар (Јелашница) 1:2,
Медошевац: Младост – Алуминијум (Ниш) 2:0, и
Ниш: Делијски вис – Буковик (Ражањ) 3:0.

После пораза у Алексинцу Цар Константин и ОФК Синђелић су направили рокаду на табели Зоне Центар. „Царићи” су сада на челу табеле са 35 бодова, а Синђелић је други са два бода мање. ОФК Напредак је сада на четвртој позицији са 24 бода, колико има и Пуковац на петом месту. Морава заузима 11. место са 15 бодова, а исти број бодова има и Младост из Медошевца на 12. позицији.

Фотографије са утакмице Морава – Орљане: Михајло Илић.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ОФК СИНЂЕЛИЋ 1:0 (0:0)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 300. Судија: Лазар Спасић (Ниш). Стрелац: 1:0 Чабрић у 88. минуту. Жути картони: Младеновић (ОФК Напредак), Јовић, Раденковић, Петровић, Милошевић, Анђелковић (ОФК Синђелић).

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, Р. Стојановић, Нешић, Н. Цандер, Поповић (од 78. Миљковић), Станковић, Зека (од 90. У. Лазић), С. Лазић, Гојковић (од 58. Младеновић), Чабрић, Арсић.

ОФК СИНЂЕЛИЋ: Стојиљковић, Маринковић, Јовић, Раденковић, Ајдаревић (од 69. Анђелковић), Ивечић, Митровић, Петровић, Арсеновић (од 46. Ивановић), Милошевић, Ристић (од 69. Величковић).