A sad derbi sa Rtnjem

Rukometaši RK Aleksinac i dalje ređaju pobede.

Šesti trijumf zaredom u jesenjem šampionatu Prve lige – Istok, zabeležili su juče u Žitorađi, gde su istoimeni tim savladali sa 35:24, nakon što su na poluvremenu imali pet golova razlike – 13:18.

Trener aleksinačkog tima Vladan Stošić ne krije zadovoljstvo učinkom svojih pulena:

− Svih 15 igrača koji su bili u sastavu tima zaslužuju pohvale, jer su pružili svoj maksimum. Pokazali smo snagu i moć , i u odbrani, i u napadu. Očekivao sam pravi derbi i tešku utakmicu svih 60 minuta. Međutim, mi smo se vrlo brzo odlepili i stalno povećavali razliku. Zaista sam prezadovoljan, pogotovo što nam za vikend predstoji derbi sa Rtnjem koji je na drugom mestu sa istim brojem bodova kao i mi. Biće to pravi derbi − naglašava Stošić.

Meč protiv Žitorađe Miloš Nisić i kapiten Ognjen Trivunac završili su sa po osam postignutih golova, dok su Bojan Stefanović i Bratislav Milanović po pet puta zatresli mrežu.

Fotografije: RK Aleksinac

ŽITORAĐA – ALEKSINAC 24:35 (13:18)

Sportska hala, Žitorađa. Gledalaca: 50. Sudije: Stefan Petković (Leskovac), Vladan Mitić (Niš). Sedmerci: Žitorađa 3 (3), Aleksinac 4 (3). Isključenja: Žitorađa 8, Aleksinac 4 minuta.

ŽITORAĐA: Slavković, Dinić, Zlatanović, Denić, Tasić, Mutavdžić 3, Stojanović 1, Usković, Janković 1, Mitrović 1, Maljević 7, Ristić, Ilić 6, Marković 1, Filipović 4.

ALEKSINAC: Jovanović, Nisić 8, Živanović 1, Miljković, Bojović 3, Savić 2, Stojković, Stefanović 5, Triunac 8, Zlatanović, Mitrović, Milanović 5, Nedeljkoić, Ivanović, Pekas 3.