А сад дерби са Ртњем

Рукометаши РК Алексинац и даље ређају победе.

Шести тријумф заредом у јесењем шампионату Прве лиге – Исток, забележили су јуче у Житорађи, где су истоимени тим савладали са 35:24, након што су на полувремену имали пет голова разлике – 13:18.

Тренер алексиначког тима Владан Стошић не крије задовољство учинком својих пулена:

− Свих 15 играча који су били у саставу тима заслужују похвале, јер су пружили свој максимум. Показали смо снагу и моћ , и у одбрани, и у нападу. Очекивао сам прави дерби и тешку утакмицу свих 60 минута. Међутим, ми смо се врло брзо одлепили и стално повећавали разлику. Заиста сам презадовољан, поготово што нам за викенд предстоји дерби са Ртњем који је на другом месту са истим бројем бодова као и ми. Биће то прави дерби − наглашава Стошић.

Меч против Житорађе Милош Нисић и капитен Огњен Тривунац завршили су са по осам постигнутих голова, док су Бојан Стефановић и Братислав Милановић по пет пута затресли мрежу.

Фотографије: РК Алексинац

ЖИТОРАЂА – АЛЕКСИНАЦ 24:35 (13:18)

Спортска хала, Житорађа. Гледалаца: 50. Судије: Стефан Петковић (Лесковац), Владан Митић (Ниш). Седмерци: Житорађа 3 (3), Алексинац 4 (3). Искључења: Житорађа 8, Алексинац 4 минута.

ЖИТОРАЂА: Славковић, Динић, Златановић, Денић, Тасић, Мутавџић 3, Стојановић 1, Усковић, Јанковић 1, Митровић 1, Маљевић 7, Ристић, Илић 6, Марковић 1, Филиповић 4.

АЛЕКСИНАЦ: Јовановић, Нисић 8, Живановић 1, Миљковић, Бојовић 3, Савић 2, Стојковић, Стефановић 5, Триунац 8, Златановић, Митровић, Милановић 5, Недељкоић, Ивановић, Пекас 3.