Uhapšeni osumnjičeni za krađu u okolini Aleksinca

U današnjem Saopštenju za javnost Policijske uprave u Nišu našao se i slučaj dvadesetogodišnjih provalnika koji se sumnjiče za krađu u okolini Aleksinca. Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu i Aleksincu, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u Aleksincu, intenzivnim radom, uhapsili su Đ. T. (2001) i G. I. (2002) iz Aleksinca zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo teška krađa.

Kako stoji u navedenom saopštenju sumnja se da su oni, 23. avgusta, provalili u jednu pomoćnu prostoriju u okolini Aleksinca i ukrali bušilicu i brusilicu. Takođe,Đ. T. se sumnjiči da je nekoliko dana ranije, iskoristivši odsustvo vlasnika, provalio u kuću u okolini Aleksinca i ukrao zlatni lančić, par zlatnih minđuša, televizor i novac.

Po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Aleksincu, osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova nakon čega će, uz krivične prijave, biti privedeni tužilaštvu.

Postavi odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

2 × five =