45 minuta bledog Napretka: Dunav slavio u Aleksincu

Aleksinački Napredak JKP poražen je na domaćem parketu od gostiju iz Starih Banovaca 72:76 (15:22, 17:17, 18:11, 15:15, 7:11). Ekipa Dunava zasluženo je slavila, budući da je veći deo meča imala rezultatsku prednost. Najefikasniji u Napretku bio je Nemanja Karalić sa 13, dok se kod gostiju istakao Nikola Kovačević sa 16 poena.

Gostujući igrači su od samog starta meča nagovestili da su u Aleksinac došli po ceo plen. Već u trećem minutu utakmice, nakon poena Miljenovića,  došli su do vođstva 2:10, što je nateralo Nebojšu Raičevića da zatraži prvi tajmaut.

Igrao se 8. minut, a isti igrač Dunava postigao je trojku za prvi dvocifreni suficit (10:20).

Domaći tim imao je ozbiljnih problema u napadu, a sve što je uspeo da uradi u drugom periodu, jeste da na momente se rezultatski približi protivniku, koji je odolevao tim naletima i nakon druge deonice bio u prednosti od +7 (32:38).

Delovalo je da je poluvreme više prijalo izabranicima Nebojše Raičevića, koji su u potpunosti uspeli da se vrate u utakmicu i dostignu rezultatski egal. Nakon 30 minuta pred punim tribinama u Aleksincu, rezultat je bio izjednačen – 50:50.

Nakon poena Nikole Raičevića i Slaviše Bogavca za +3 u korist Napretka, delovalo je da će Aleksinčani uspeti da načine preokret i ostvare pobedu u ovom teškom i neizvesnom meču. Nakon toga, usledila je petominutna serija Dunava (1:12), koja je u potpunosti okrenula rezultat u korist gostiju, čija se prenost činila nedostižnom za domaću ekipu.

Uzvratio je Napredak serijom 8:0  i  tako meč uveo u produžetak. Na kraju 40 poslednje deonice, rezultat je bio izjednačen – 65:65.

Dodatnih pet minuta krenuli su poenima nikole Raičevića i Nemanje Karalića, te je Napredak vodio 68:65. Za novi preokret na ovom meču, pobrinuo se igrač gostiju, Srđan Ivić. Ivić je postigao trojku, potom realizovao i jedno slobodno bacanje i trasirao svom timu put do pobede, pred punim tribinama u Aleksincu.

Ekipa Dunava uspela je da slavi u ovom meču, uprkos velikom broju izgubljenih lopti u odnosu na protivnika (19:8), ali su uspešnije kažnjavali u poenima nakon izgubljenih lopti protivnika (23:8).

Napredak je tako zabeležio 4 uzastopni poraz. Nakon 9 odigranih kola, aleksinački klub ima učinak od 4 pobede i 5 poraza. U narednom kolu, Napredak očekuje teško gostovanje, jer će na gostujućem terenu igrati protiv drugoplasiranog Zlatibora iz Čajetine.

Napredak JKP: Ilkić 11 (3as), N. Raičević 12 (3as, 4sk), Mikavica, Petrović, D. Raičević 12 (5sk), Jeremić, Bogavac 4, Stanković 4, Ognjenović 4, Milojević 6 (4sk), Milinčić 6 (13sk), Karalić 13 (10sk).