KMF Aleksinac 14

Aleksinčani ciljaju viši rang

Futsaleri KMF „Aleksinac 2015” izvojevali su i četvrtu pobedu zaredom. Sa 4:1 pobedili su tim „Radnika” iz Surdulice i sada su zajedno sa Timokom iz Zaječara na vodećoj poziciji Regionalne futsal lige FS RIS.

Za razliku od prethodne tri, ova utakmica bila je prilično teška, kaže zamenik kapitena Smiljan Stojanov.

Nismo očekivali ovako jak otpor gostiju. U prvom poluvremenu manjkala nam je koncentracija, u drugom delu zaigrali smo kako treba i stigli do celog plena kaže Stojanov.

Dosadašnjim rezultatima zadovoljan je i predsednik kluba Leonardo Matić.

Naš cilj je ulazak u viši rang, odnosno Treću ligu. Na početku prvenstva pojačali smo ekipu iskusnim igračima koji igraju veliki fudbal, što je urodilo plodom jer smo u dosadašnjem toku prvenstva ostvarili stopostotni učinak. U narednom kolu očekuje nas teška utakmica protiv Timoka u Zaječaru ističe Matić.

Jesenji deo šampionata Regionalne futsal lige završava se 1. decembra, a do tada će Aleksinčani odigrati još pet utakmica – dve na svom parketu i tri u gostima.

Klupa

Aleksinac – Radnik 4:1 (2:1)

Hala sportova Aleksinac. Gledalaca: 200. Sudije: Goran Radulović, Aleksandar Milenković (Prokuplje) 8. Strelci: 1:0 Stanković u 6, 2:0 Stanković u 12, 2:1 Popović u 14, 3:1 Golubović u 29, 4:1 Stojanov u 40. minutu. Žuti kartoni: Ljubisavljević, Lazić (Aleksinac), Stošić (Radnik).

ALEKSINAC 2015: MITIĆ 7, STOJMENOVIĆ 7, KOSTIĆ 7,5, STOJANOV 7, STANKOVIĆ 7,5, Zemljak -, Lazić 7, Lovrenčić -, Ljubisavljević 7, Golubović 7, Janković 7, Petković 7.

RADNIK: CVETKOVIĆ 6,5, PETRIČEVIĆ 6,5, STOJANOVIĆ 7, PETROVIĆ 7, MILUTINOVIĆ 6,5, Dimitrijević 6,5, Tasić 6,5, Stošić 6,5, Popović 7, Radojičić 6,5, Milenković 6,5, Vučković 6,5.

Igrač utakmice: Miloš Stanković (Aleksinac).