Суперлига у Алексинцу: Напредак декласирао Колубару

Алексиначки Напредак ЈКП убедљиво је савладао Колубару из Лазаревца 92:66. Домаћин је водио током читавог меча, не дозволивши противнику ни најмању наду за преокрет. Победника је предводио Душан Огњеновић са 21 поеном. Овом победом Напредак је остварио пласман у Суперлигу Србије.

Једино вођство које је Колубара имала на овом мечу, десило се на самом почетку истог. Домаћи кошаркаши врло брзо преузимају теренску иницијативу и захваљујући шутерском расположењу, на крају прве четвртине стичу двоцифрени суфицит – 23:11.

У другој деоници, Напредак је у неколико наврата имао и више од 20 поена разлике, али се на полувреме отишло са +17 (45:28).

Трећи и четврти квартал нису донели превише узбуђења, осим у ситуацијама када је неке атрактивне потезе Напреткових кошаркаша поздравио мали број присутних у Спортској хали у Алексинцу, будући да је овај меч игран без присуства публике.

На крају – великих 92:66 за домаћина и велико славље на паркету алексиначких кошаркаша, који су овом победом заузели 7. позицију на табели и остварили пласман у Суперлигу Србије.

Напредак је до 11. победе у сезони предводио Душан Огњеновић. Центар алексиначког тима био је нерешива енигма за гостујуће кошаркаше, те је остварио одличан учинак од 21 поена и 7 скокова (шут из игре 9/10, индекс 35). Огњеновића су следили: Димитрије Раичевић (12 поена, 3ас), Александар илкић и Никола Раичевић (5ас) са по 11 поена.