Napretkovo kasno ”paljenje” i poraz od Kolubare

Košarkaši aleksinačkog Napretka poraženi su na svom terenu od Kolubare 81:84 (20:24, 11:25, 21:21, 29:14). Gosti su vodili tokom većeg dela utakmice, a u jednom momentu imali su i +21. Najefikasniji u aleksinačkom timu bio je Simeunović sa 26 poena i 15 skokova. Nikola Simić, kapiten Kolubare, postigao je 16 poena.

Dobro je Napredak otvorio susret u Aleksincu. U uvodnim minutima vodio 14:7, da bi usledio potpuni sunovrat domaće ekipe. Gosti iz Lazarevca su još ubedljivije dobili drugu četvrtinu za ogromnih +19 na poluvremenu – 31:49.

Aleksinački sastav podjednako je bio loš na obe strane terena. Bezidejni napad i loša igra u defanzivi kulminirali su nakon trojke Vitkovića i ogromnih 33:54 za Kolubaru.

Usledio je veliki trzaj izabranika Nebojše Raičevića, koji su angažobanijom igrom tokom poslednje deonice gotovo u potpunosti sustigli veliki zaostatak, ali je na kraju izostalo vremena i malo sreće u šutu za tri poena.

U pokušajima iza linije 6,75 nije se proslavio ni jedan igrač Napretka, a imali su Aleksinčani u poslednjem napadu čak dva upućena šuta za tri. Kako ni jedan od istih nije prošao kroz obruč, na kraju su se radovali košarkaši Kolubare. Oni su se ovom pobedom revanširali Napretku za poraz u Lazarevcu (70:84) i ostvarili osmu pobedu u sezoni.

Napredak je nakon 16. kola ostao na 6 ostavrenih pobeda. Tim iz Aleksinca u narednom kolu očekuje teško gostovanje ui Čajetini, gde će ih dočekati Zlatibor, koji zauzima drugu poziciju na tabeli Košarkaške lige Srbije.